Profesyonel  kulüplerin hemen hepsinde bir ceza yönetmeliği vardır.  Bu ceza yönetmeliği özellikle futbolcuların disipsizliklerine uygulanır. Ancak, Trabzonspor’un efsane  teknik direktörlerinden Özkan Sümer bu konuda yıllar önce çığır aşmıştır. Sümer, maç yemeğine 1 dakika geç katıldığı için kendine para cezası vermiştir. Anlaya sivrisinek saz anlamaya davul zurna az !

ALAATİN YURDUSEVEN  VE HOROZLARI!

Alaattin Yurduseven hasta bir Trabzonspor’ludur. Divan Kurulu üyesidir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden emeklidir. Sporun ve  özellikle futbolun içindedir. En yakın arkadaşlarından biri  ise merhum Ahmet Suat Özyızıcı idi. Kim mi bu Alaatin Yurduseven ?  TRT  Spor Programları yapımcısı Barış’ın babasıdır. Alaattin  abimizin, futbol un dışında en büyük hobisi ise horoz beslemektir. Geçen Pazar günü Galatasaray maçında Trabzonsporlu futolcuların halini herkes gördü. Alaattin abi, zaman zaman horozlarına antrenman da  yaptırır. Ben inanıyorum ki, Yurduseven abimin horozlarını Papara Park’a çıkarsaydılar Bordo-Mavili futbolculardan daha fazla koşardılar!

TRABZON BEYEFENDİSİNİ KAYBETTİK

Bir Trabzon beyefendisini daha kaybettik. Kendisini tanırdım ama Trabzonspor’da basın sözcülüğü yaptığı  dönemlerde daha iyi tanımıştım. Bir yurt dışı seyahatinde beraber olmuştuk. Bordo-Mavili takımın Avrupa kupasında Guney Kıbrıs ekiplerinden Famagusta maçı için gerçekleşen seyahati beraber yapmıştık.  Çok ince,  sade ve doğal  bir Trabzonspor beyefendisi olan Şener Yavuz’u maalesef  kaybettik. Mekânı cennet, ruhu şad olsun, Tüm ailesine sabırlar diliyorum.

KKTC’LİLER NASIL TRABZONSPORLU OLDU? 

Yavru vatan Kuzey Türk Cumhuriyet vatandaşları nasıl Trabzonsporlu oldu? KKTC’li  bir vatandaşımız anlatıyor.’’Kıbrıs Barış Kupası düzenleniyor, zaten aldığımız ilk kupa o .. Maç oynanırken Galatasaray ve Beşiktaş'a yoğun ilgi gösteriliyordu. Fakat her nedense hiç biri Kıbrıslılarla yakından ilgilenmedi. Suratımıza bile bakmadı. Biz onlarla muhabbet etmeye çalıştıkça onlar bizden uzaklaştı. Onlara gösterdiğimiz sevgi saygı karşılıksız kaldı. Bunlara rağmen Trabzonspor'un efsanevi kadrosu bize inanılmaz dostluk gösterdi. Onlardan kardeşlik gördük. Bugün o nedenle Kıbrıs'ta çoğu aile Trabzonsporludur. Trabzonspor gerçeğini gelecek nesillerimize de aşıladık.’’

TRABZONSPOR DİVAN BAŞKANLIĞINA TALİP ÇOK

Trabzonspor’da  Divan Başkanlık Kurulu mevcut başkan Ali Sürmen’in geçen günlerde 2 Mart  2024 günü yapılacak seçimli olağan kongrede aday olmayacağını dile getirmesinin ardından başkan adaylığına talipliler çoğalıyor. Trabzonspor eski asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu’nun ardından Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Trabzonspor eski yöneticilerinden Mahmut Ören de yaptığı yazılı açıklama ile adaylığını resmileştirdi. Kulislerde, eski yöneticilerden Yusuf Ziya Yılmaz’ın da aday olacağı dillendiriliyor.