Trabzonspor Başkanı Ertuğrul dur durak bilmiyor. Doğan, bordo-mavili kulübün ve takımın her şeyi ilgileniyor.  Enci ince teferruatın kadar  bilgi sahibi oluyor. Genç başkan enerjisiyle yurt için ve yurt dışında özellikle transfer görüşmelerine bizzat kendisi dahil oluyor. Aile ve çocuklarından zaman zaman ayrı kalan Trabzonspor bu durumdan hiç de memnuniyetsiz değil.  Başkan Doğan’ın sözleri. ‘’Ben ve arkadaşlarım kulübümüzün geleceği için gece, gündüz çalışıyoruz iki haftadır çocuklarımı görmüyorum her şey Trabzonspor için bu yüzden taraftarımızı anlıyorum onlardan manevi destek bekliyorum’’

AVCI HOCAM GENÇLERE GÜVENMELİSİNİZ !

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, genç futbolculara forma vermemesi nedeniyle tenkit ediliyor. Ancak Bordo-Mavili takımın altyapısından son 5 yılda genç ve kaliteli futbolcular bir türlü gelmiyor. Hüsnü’ler, Güngör’ler, Galipler, Leventler, sonradan Uğurcan’lar, Yusuf’lar ,Abdülkadir’ler  ve Parmaklar aynı şekilde takıma yerleştiler. Şimdi  özellikle de  sağbek, solaçık, stopere birini  bulamıyorsak, hocalar mı  bu  gençlere bakmıyor, yoksa gençler mi yeteneksiz. ? Ancak eğer kadroda genç oyuncular varsa sahaya sürülebilir. Enis Destan A takımda direkt olarak formaya giydi. Son olarak Kasımpaşa maçında oyuna sonradan giren genç forvet Poyraz Efe, bordo-Mavili forma ilk golünü attı.  Belki Arif Boşluk  ve Ali Şahin de oynamaya başlarsa  başarılı olabilirler. Bir örnek hocam; Bir Fenerbahçe maçında teknik direktör Özkan Sümer, Tuncay Solak ve Şenol Ustaömeroğlu’nu ilk 11’de oynatmış ve bu iki oyuncu bir daha formalarını çıkarmamışlardı. Sayın Hocam, gençlere güvenmeliyiz. Sayın Avcı hocam, Trabzonspor’un sahasında Kasımpaşa’şa 3-2 mağlup olduğu maçta İstanbul ekibinin savunmasındaki iki stoper oyuncu henüz 17 yaşındaydılar !

ÖNEMLİ OLAN NİYET

Trabzonspor eski başkan yardımcılarından Emin Kahraman, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu’na adaylığını açıkladı. Kahraman’ın düzenlediği basın toplantısına iştirak ettik. Masamızda Trazonspor eski yönetim kurulu üyesi ve Alport  eski Liman İşletme Müdürü Halit Mu zafer Ermiş de vardı. Çok güzel ve tatlı bir sohbet oldu. Konu, Trabzonspor’dan açıldı ve sıra namaza geldi. Ermiş, Deli Musa ile ilgili enteresan bir fıkra anlattı. Musa, bir gün Faroz’a gelmiş. Elinde tahta kılıcı varmış. Farozlu gençler ile sohbet etmiş  sonra  yalı kıyısıdan Rusya’ya dönerek başlamış namaz kılmaya. Farozlu Gençler, Musa’ya müdahale etmiş. Musa’ya bu doğru namaz olmaz demişler. Musa da enteresan cevap gelmiş.’’ Allah bizi görüyor, önemli olan niyettir’ demiş ve yoluna devam etmiş.

HELAL OLSUN ADIYAMAN’A

Adıyaman nereden çıktı? Mehmet Melih Somel Trabzonlu iş insanı. Ancak o da rotasını geç de olsa İstanbul’a kıranlardan. Somel’den bence de çok anlamlı bir fıkra aldım desem ne yazık ki.

İşti Somel’in sözleri. ‘’Geçen günlerde Adıyaman’daydım. Arabam ile dönerken aracımın lastiğimin indiğini far kettim. Şehir içinde Avcı oto lastik diye bir lastikçiye denk geldim. Lastik patladığı için hem tamir ettirdim hem de sohbet ettim. İş bittiğinde borcumu sordum ‘biz misafirden para almayız ‘dedi. Çok duygulandım.6 Şubat depremi şehri yıkıp geçirmiş ama yüreklere zarar vermemiş. Helal olsun Adıyaman’a.Trabzon’daki günlerim aklıma geldi.40 sene Akçaabat’a köfte yemeye hep aynı yere gittim. Hem kendim yedim hem misafir getirdim. Bir Allah’ın günü bugünde misafirimizsin demediler. İster istemez düşünüyor insan hem memleketini hem de  Adıyaman’da yaşadıklarım.’’

ÇARŞIBAŞI’NA FUTBOLCU BAŞKAN ADAYI

Trabzon’un ilçelerinden Çarşıbaşı’nda belediye başkanı adayları hemen hemen netleşti. Milliyetçi Hareket Partisi’nden(MHP) mevcut belediye başkanı Mümin Nuhoğlu aday gösterilmezken, bu ilçede MHP’nin yeni adayı Nuhoğlu’nun kayınbiraderi, eski futbolcu Ahmet Keleş oldu. Keleş’i futbolculuğundan tanırım. Üniversite mezunudur. Elektrik mühendisidir. Yıllar önce Çarşıbaşı Belediye Başkan yardımcılığı yapmıştır. Şırnak, Edirne, Erzurum ve Antalya gibi kentlerde üst düzey görevlerde bulunmuş bir bürokrattır. Trabzon’da Faroz Yalıspor ve Çarşıbaşı Belediyspor’un formasını giymiştir. 58 yaşındaki eski futbolcuya 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde başarılar diliyorum.