Trabzonspor - Fatih Karagümrük maçı saat kaçta? Trabzonspor - Fatih Karagümrük maçı saat kaçta?

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü arasında “Mesleki Eğitim İş Birliği” protokolü imzalandı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lutfihak Alpkan, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve kurum temsilcileri katıldı. KTÜ ile İŞKUR arasında imzalanan protokol ile birlikte İŞKUR tarafından sunulan aktif işgücü hizmetleri kapsamında, KTÜ ile iş birliği içerisinde mesleki eğitim kursları düzenlenecek. 

PROTOKOL 5 YIL GEÇERLİ OLACAK

5 yıl süre ile geçerli olacak iş birliği çerçevesinde; eğitim verilecek meslek alanlarının ve sektörlerin İŞKUR ile belirlenmesine katkı sağlanması, mesleki eğitim kursları kapsamında eğitim mekânlarının belirlenmesi, KTÜ’ye başvuran iş arayanlardan ve öğrenciler içerisinden İŞKUR’a kaydı bulunmayanların İŞKUR’a kaydolmasının teşvik edilmesi, planlaması yapılan mesleki eğitim kurslarının duyurulması amacıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi ile birlikte işverenler ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşları, Organize Sanayi Bölgeleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri vb. kurum ve kuruluşlar ile koordinasyonun sağlanması planlanıyor.

KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Töreninin ardından imzalanan protokolü değerlendiren KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KTÜ olarak işgücü piyasasına katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade ederek “Karadeniz Teknik Üniversitesi olarak amacımız; bölge ekonomisini önceleyen anlayışla birlikte işgücü piyasasını kalkındıracak istihdam hareketine destek sağlamaktır. Bu düşünceden yola çıkarak ülkemizin hedeflerine uygun biçimde yapılacak çalışmalara katkı sağlayıp bölgenin kalkınmasına öncü olmak ve iş dünyası ile Üniversitemizi bütünleştirmek istiyoruz.” dedi.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi. 

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta