Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 16 şehri kapsayan ve bu yıl ikincisini düzenlediği Trabzon Kültür Yolu Festivali’nde etkinlik programına davet edilen isimler tartışma konusu oldu. ‘Trabzon’a değer katanlar’ başlığı altında davet edilen konuk, sosyal medya hesabından Trabzon ve Trabzonspor’u hedef alan paylaşımlar yapan kişi olduğu ortaya çıktı.

O KİŞİ OLDUĞU BİLİNMİYORDU

Trabzon’a ve Trabzonspor’a hakaretleriyle tanınan Şair Baki Asiltürk, bu yılki festivalde “Trabzon’a değer katanlar: Oktay Rifat, Bedir Rahmi Eyüboğlu, Sabahattin Eyüboğlu” adlı söyleşiye konuşmacı olarak davet edildi. Program hazırlanmadan önce konukların belirlenme aşamasında Trabzonlu Yazar Serkan Türk’e oluşturulan konuk listesinin sunulduğu listenin onaylandığı ancak Asiltürk’ün listede isminin yer almadığı ileri sürüldü. 

EŞİYLE BERABER GELMİŞ!

Yazar Türk’ün, Baki Asiltürk’ün programa katılacağını afişlerin yayınlanmasıyla öğrendiği ortaya çıktı. Festivale katılmak amacıyla 22 Haziran’da eşiyle beraber Trabzon’a gelen Asiltürk, program öncesinde yapılan müdahaleyle sahneye çıkmadı. Yazar Türk, ekibi uyardı. Programa çıkması halinde sahnede tartışma yaşanabileceği, halktan da tepki çekeceğinin belirtilmesi üzerine Asiltürk mekandan ayrıldı. Programa çıkmayan Asiltürk, parasını cebine koyarak şehirden ayrıldı.

TBB eski Başkanı Zorluoğlu yeni görevine başladı TBB eski Başkanı Zorluoğlu yeni görevine başladı