Anzer Yaylası'ndaki Çay Ocağı: Geçmişe Yolculuk Sunuyor Anzer Yaylası'ndaki Çay Ocağı: Geçmişe Yolculuk Sunuyor


Samsun’da lise düzeyindeki öğrenciler başlatılan projeyle eğitim-öğretim dönemi boyunca, kariyer eğitiminin önemini kavrayarak gerek akademik hayatlarında gerekse çalışma hayatlarında ihtiyaç duyacakları sertifikalara sahip olacak.
Proje Samsun Valiliği himayesinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, KOSGEB ve İŞKUR iş birliğiyle yürütülüyor. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılan planlamalar ile il genelindeki 9. sınıf öğrencileri halk eğitimi merkezlerinin yüz yüze ve çevrimiçi eğitimleriyle iş ve sosyal hayatta iletişim ile diksiyon; 12. sınıf öğrencileri ise KOSGEB sistemi üzerinden geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik kurslarına yönlendiriliyor. Kursa katılım sağlayan ve başarı gösteren öğrencilerin sertifikaları eğitim öğretim yılı sonunda öğrenci karneleri ile verilecek.
Ayrıca eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 24 lisede öğrenim gören öğrenciler için akademik ve iş hayatına yönelik uzmanlar eşliğinde kariyer günleri düzenleniyor.
Projeyle her eğitim-öğretim yılında her öğrencinin en az bir kursa katılım sağlaması hedefleniyor.