Musa Turan, Akmescit'te yaptığı konuşmada, "Akmescit bizim mahallemizdir. Bu toplantıyı bir aile toplantısı olarak görüyorum.

 Biz Maçka'da siyasi ayrımı kaldıracağız. Belediye başkanı seçildiğimizde AK Parti İlçe Başkanı, İyi Parti İlçe Başkanı, Saadet Partisi İlçe Başkanı, savcısı, kaymakamı hepimiz toplanıp Maçka'da Esiroğlu’nu, Hamsiköy’ünü gezeceğiz. İnsanlara birlik olduğumuzu göstereceğiz. Gözümüzden kaçan projeleri ya da işleri onlara sorup, fikirlerini alacağız. Böylece siyasi ayrımı bitirmeyi hedefliyoruz.

Trendyol Süper Lig: Trabzonspor: 4 - MKE Ankaragücü: 2 (Maç sonucu) Trendyol Süper Lig: Trabzonspor: 4 - MKE Ankaragücü: 2 (Maç sonucu)

 Oyunu verdin hizmet, vermedin sana hizmet yok anlayışından belediyeyi kurtarmayı amaçlıyoruz. Halkımızın bütün sıkıntılarını dinleyeceğiz. Vatandaş belediyeye gelip köyünün sıkıntılarını anlattığında, bu sıkıntıları çözmek için çalışacağız. Yerel belediyelerin görevi budur. Bu görev anlayışını yeniden belediyemize ve halkımıza kazandıracağız.

 Maçka'nın en büyük sorunu yollar. Maçka'da mahalle içlerine iki araçlık standart yol yapacağız. Günümüz Türkiye'sinde bu sıkıntının çözülememiş olması büyük bir sorundur. Arabaların birbirine yol vermek için çabalamasını kaldırmak istiyoruz. Bu sorunu Maçka'da iki araçlık standart yol ile çözebiliriz.

 Maçka'da halk pazarı açmak istiyoruz. Maçka'nın insanı bal, yağ, peynir gibi birçok ürün üretiyor. Bu ürünlerin, kuracağımız Maçka Halk Pazarı'nda satışını sağlayıp kalan malları ise biz satın alacağız. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlere satışını gerçekleştireceğiz. Halkımızın emeğinin karşılığını almasını sağlayacağız.

 İhaleleri şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğiz. Maçka'da bütün mahallelerin muhtarlarını belediye meclis toplantılarını izlemeye çağıracağız. Bu sayede ihalelere fesat karıştırıldığı yönündeki söylemlerin önüne geçeceğiz." açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta