Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız" Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız"

Toplantı, CHP Maçka İlçe Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşti. Çalıştaya CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, önceki dönem İl Başkanları Nurcan Aşçı Demiröz ve Güzide Önsel Uzun, CHP Maçka İlçe Başkanı Güven Aydın, Doç. Dr. Mehmet Yıldızlar, Ziraat Mühendisi Celal Akaç, emekli eğitimci Zafer Özdemir ve veteriner hekim Ergün Erdem katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Maçka İlçe Başkanı Güven Aydın şunları söyledi: "Sahada bize destek olduğunu görüyoruz. Maçka'da 67 mahalleye ekibimizle ziyaretlerde bulunup vatandaşlarımızın isteklerini ve şikâyetlerini öğreniyoruz. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını, fikirlerini ve düşüncelerini alarak sorunlara köklü çözümler üreteceğiz."

CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan ise şunları belirtti: "Maçka'da sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik kalmadı. Siyasi ayrımlar bizi parçaladı. Bir yerde huzur yoksa güven yoksa orada belediye hizmeti yapamazsınız. Hangi partiden olursanız olun, benim herkese saygım var. Bizim yola çıkmamızın nedeni Maçka'da siyasi ayrımı bitirip barışı sağlamak. 'Sen bizdensin, değilsin' anlayışını kaldırmak." Konuşmasının devamında, "Maçka'da hastanemiz tehlike durumunda, şehir hastanesi yapılıyor. Burada bulunan Ömer Burhanoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ni şehir hastanesine taşımak istiyorlar. Üniversitede bulunan 1300 öğrenci sayısı 300'e indi, Maçka'da bulunan İş Bankası kapattı gitti. Maçka gitgide köye çevriliyor. Bizim çabalarımız ve sizin desteklerinizle Maçka'da bu kötü durumun önüne geçeceğiz." açıklamaların devamında belediye başkanı seçildiğinde, belediye personelleri için yapacağı projelerde de bahsetti. "Belediye başkanlığı dönemimizde tüm belediye personelinin hak ettikleri sendikal hakların kazandırılması adına gereken her şeyi yapacağım. Dayatılmış sendika değil, işçi ve memurun haklarını savunan sendikanın olmasını sağlayacağım. Büyükşehir belediyesinin işçi ve memura vermiş olduğu tüm imkânları Maçka Belediyesi personeline sunacağım. Personel içerisinde hak edenleri ve liyakatli olanları yönetici kadrosuna getirerek hizmet kalitesini ve verimliliğini artıracağım. Personelin çalışma saatleri ve özlük hakları konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğim. Sosyal denge tazminatlarını ödeyerek hiçbir personelin kurumumuzdan geçmişe dönük alacağı kalmayacak." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta