A Milli takımımız Berlin’de uzun süre 1-0 önde götürdüğü maçı 6 dakika içinde yediği iki golle Hollanda önünde 2-1 kaybederek 2024 Avrupası Şampiyonasına veda etti. Ay-yıldızlı ekibimiz Dortmund’da benimde canlı olarak izlediğim Portekiz maçı hariç iyi mücadele etti ve kazandı. Zaman zaman teknik direktör hatası sebebiyle de  kaybetti. Özellikle Portekiz maçına kimsenin beklemediği bir 11 ile çıkarak 3-0 yenildi. Daha sonra ideal kadroyla sahaya çıkan kırmızı-beyazlılar, önce  Çekya’yı yenerek gruptan ikinci, sonra ise Avusturya’ya da  mağlup ederek   8 takım arasına kalarak çeyrek finale yükselme başarısını gösterdi.

Ve çeyrek finalde rakibimiz turnuvanın iyi futbol oynayan ekiplerinden biri olan Hollanda olmuştu. Berlin’deki maçın ilk dakikasından itibaren Milli takımımız kendine yakışan bir futbol ortaya koyarak ilk 45 devreyi ise Samet Akaydın’ın mükemmel kafa golü ile 1-0 önde kapattı. TV’den izlediğim bu maçın ikinci yarının ortalarına doğru Milli takımımız özellikle orta alanda oyundan düştü. Portakallar, orta alanı rahat geçerek kalemizde önemli pozisyonlar bulurken, kenar yönetimimize de sinyal veriyordu. ‘Gol veya goller geliyor’’ diye. Ancak teknik heyetin İtalyan başı Montella oyuna dalmış başka hülyalar içindeydi.

Artık elini takımızın içine sokması gereken İtalyan teknik adam sanki gol ve goller yememizi bekliyordu ki, 70-76.dakikalarda 2-1 geriye düşen milli takımımızda oyuna Kerem ile Okay Yokuşlu’yu sokunca ekibimiz kendine gelerek Hollanda kalesini abluka içine aldı ve inanılmaz golleri kaçırdı. Bu 2-1’lık yenilgide kenar yönetimin bence zihin tutulmasının yanı sıra korkaklığın önemli rolü vardı. Halbuki, 1-0 öndeyken bu oyuncu değişimi yapılsaydı Milli takımımız şimdi yarı finaldeydi. Maçın bitimiyle Hakan, Abdülkadir, Samet ve Cenk’in göz yaşları karşısında bende evimdeki  TV karşısında dayanamayarak ağladım.  Hatalara ve eksiklere rağmen Yaşa Varol Milli Takım… Hepiniz birer Türk komandolarıydınız...