SAHADA FIRTINA KOPARDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, gittiği her ilçede adeta fırtına kopardı. Yıllar sonra Trabzon’da yaşayan, Trabzon’un her bir mahallesini, caddesini ve sokağını bilen bir siyasetçinin AK Parti tarafından aday gösterilmesi sahaya da olumlu yansıdı. Başkan Genç, gittiği her ilçede büyük bir teveccüh ve sevgiyle karşılandı. Bazı ilçelerdeki ziyaretleri mini bir miting alanına dönüştü.

GEREKLİ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürü İsa Kaplan'ı ziyaret ederek devam eden ve planlanan projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Yıldız ve diğer ilgililerin de yer aldığı ziyarette, Trabzon'u modern tarım ve hayvancılık uygulamalarıyla buluşturacak projelere her zaman destek vereceklerini belirten Başkan Çelebi, “Özellikle alternatif tarım ürünleri, bu ürünlerden elde edilebilecek katma değeri yüksek ürünler, başta güneş olmak üzere yenilenebilir kaynaklardan enerjisini sağlayan modern üretim ve işleme tesisleri, modern seralar ve ahırlar, yeni sulama yöntemlerinin kullanılması, çok katlı bahçeler gibi modern tarım ve hayvancılık projeleri bir an önce Trabzon'da da uygulanmaya başlamalıdır. Bu projelere oda olarak, uzmanlarımız vasıtasıyla gerekli desteği her zaman vermeye hazırız.” dedi. Ziyarette TTSO tarafından yapımı planlanan ve ihracatı hızla artan somon üretimine önemli bir katkı sunacak olan Kapalı Devre Yavru Balık Üretim tesisi projesinin son durumu da değerlendirildi. Ayrıca su ürünleri kooperatiflerinin talepleri ve diğer konularla ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu. Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürü İsa Kaplan, özellikle modern üretim yöntemleri, uygulamayı planladığı projeler ve diğer konularda TTSO heyetine bilgi aktardı, ortak çalışmaktan duyacağı memnuniyeti dile getirdi. Umarız bu tarz bir araya gelişlerden şehrimizin faydasına projeler çıkar.

20 ŞUBAT'A KADAR TESLİM EDİLECEK

Nokta Atış - 20.02.2024 Nokta Atış - 20.02.2024

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi'ne ilişkin seçim takvimi işliyor. Siyasi partiler, aday listelerini en geç 20 Şubat Salı saat 17.00'ye kadar teslim edecek, bağımsız adaylar da aynı gün saat 17.00'ye kadar başvuru yapabilecek. Takvime göre, tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri, Cumhuriyet Başsavcılıklarından istenilen ikinci liste ile karşılaştırılacak. Değişiklikler Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü Sistemi'ne işlenerek, 3 Şubat'ta askıya çıkarılacak. Seçmen kütükleri, 7 Şubat'ta kesinleşecek. Seçmenin oy vereceği yer ve sandıklar, 7-11 Şubat arasında belirl e n e c e k . İlçe seçim kurullarınca seyyar sandık oluşturma, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin seyyar sandıklara işlenmesi ve ilişkilendirileceği sandık kurulunun belirlenmesine 12 Şubat'ta başlanacak. Siyasi parti ilçe başkanlıkları, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına; büyükşehirlerde siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına 20 Şubat Salı saat 17.00'ye kadar iletecek

Editör: Esra Nur Pervan