MİLYONLUK PROJELER TAMAMLANIYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), ilçelerde önemli projeleri bir bir hayata geçiriyor. Projelerle Trabzon’un daha sağlıklı bir altyapıya sahip olacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “IPA kapsamındaki içme suyu projemizde son aşamadayız. Yapımcı firmayla birlikte görüşmemiz sonrasında 10 km hat ile 4 bin abone bağlantısı yapılması ile firmayla olan işimiz tamamlanmış olacak. Kalan kısımlarla ilgili olarak da çalışmalarımız devam edecek. Hibe kısmında kalan bir ödeneğimiz var. Onun için ayrı bir ihale işlemi tesis edeceğiz. Kalan işlerimizi o ihale kapsamında yapacağız.” dedi. Başkan Genç, önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Of ilçemizde, 37 milyon TL’lik projemiz olan Of İçme Suyu ve İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni tamamlıyoruz. Yine Arsin İçme Suyu Arıtma Tesisi 115 milyon TL’lik bir yatırım. İşin sonuna yaklaştık. Şalpazarı-Beşikdüzü Grup İçme Suyu Projemizde de işin sonuna geldik. 7-8 milyon TL’lik ek bir ödenekle bu projemizi de hayata geçireceğiz. Yine Tonya-Vakfıkebir Ana İsale Hattı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi işimizde de 20 milyon TL gibi bir ödeneğe ihtiyacımız var. Gerekli ödeneği temin ettikten sonra bu tesisimizi de devreye alacağız.” ifadelerini kullandı. Trabzon’un her noktasına hizmet getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Genç, “Akçaabat Kayalar Kollektör Hattı yapım işinde işin yarısını tamamladık. DSİ ile entegre bir şekilde bu çalışmamızı da süratle tamamlayacağız. Akçaabat Söğütlü-Yıldızlı Atıksu Terfili ve Cazibeli Hatlar İnşaatı yapım işinde de yüzde 65 seviyelerindeyiz. Yaklaşık 20 milyon TL’lik ek bir ödenekle bu işimizi bitireceğiz. Ortaköy Grup İçme Suyu Şebeke İnşaatı işimizin henüz yarısındayız. Muhtelif Hacimlerde İçme Suyu Depoları yapım işi ve Muhtelif İçme Suyu Depoları işlerimizde sonuna geldik.” şeklinde konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Arsin'in gelişimine ve yaşam kalitesinin artırılmasına odaklanan Belediye Başkanı Hamza Bilgin, ilçenin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bilgin'in liderliğindeki belediye ekipleri, yol onarımı ve bakımı, yol açma ve serme, asfaltlama ve çevre düzenlemesi gibi alanlardaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Belediye Başkanı Hamza Bilgin, yaptığı açıklamada, “Arsin'in yaşam kalitesini yükseltmek ve vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu bir şekilde yaşam sürdürmelerini sağlamak için altyapı çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışarak, ilçemizin her köşesine hizmet götürmeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

MÜDÜR BABA'YA BÜYÜK VEFA

Nokta Atış - 12.06.2024 Nokta Atış - 12.06.2024

Ömrünü eğitim öğretim ile birlikte kimsesiz çocuklara adayan ve 25 yıl boyunca Trabzon Çocuk Yuvasında müdürlük yapan Mustafa Çatal’ın kitap imza töreni büyük ilgi gördü. Trabzon Sanat Evinde gerçekleşen imza töreninde “Müdür baba” olarak bilinen Mustafa Çatal'ın meslektaşları, öğrencileri, sevenleri ve ailesi Çatal’ı yalnız bırakmadı. 2021 yılında gerçekleşen beyin ameliyatı sonrası önemli sağlık sorunu yaşayan Mustafa Çatal ilgi karşısında duygusal anlar yaşadı. MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar’ın da katılım gösterdiği imza töreni etkinliğine katılanlar da emekli olmasına rağmen her şeyini kimsesiz çocukların eğitimine adayan “Müdür Baba”ya vefasını göstermiş oldu.