SEYİR TERASI’NI KAÇ BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ?

Ortahisar Belediyesi Seyir Terası’nı Kurban Bayramından önce ücretlendirdi. Ücretlendirildikten sonra Seyir Terası’nı kaç kişinin ziyaret ettiği merak edildi. Ortahisar Belediye Başkan Vekili Cüneyt Zorlu, ziyaretçi sayısını açıklarken Belediye Başkanı Ahmet Kaya, günlük 50 bin TL ortalama kazancın olduğunu kaydetti. Zorlu, “Seyir Terası’nın, o zaman 21,5 milyon gibi maliyeti vardı. Bugünkü kura çevirdiğimizde bu belediyenin imkanlarıyla 45 milyon oraya harcandı. Bu tür yerlerde dünyanın her yerinde ücret alınır. Avrupa’ya giden herkes nasıl bedel alındığını bilir. Trabzon’u seyrettiriyoruz. 45 milyon gibi maliyet değil, personel giderleri de var. 22 kişi çalışıyor. Bunun da bedeli var. Bu ay yerli ve yabancı ortalama 12 bin 735 bin kişi gezmiş. Yabancılar 7 bin 107. Yabancıların rakamını özellikle belirtmek istiyorum. Kültür Turizm ve Tarım Bakanlığının tüm ören yerlerinde ücret alma olayı var.” ifadelerine yer verdi.

MECLİS BAŞKANLARI BELLİ OLDU

Trabzon Kent Konseyi 19. Meclis Genel Kurulları seçimleri yapıldı. Tek adaylarla gidilen seçimlerde Gençlik Meclisi Başkanı Abdurahman Can Aydın, Kadın Meclisi Başkanı Feride Öztürk, Engelli Meclisi Başkanı Savaş Yol ve Emekli Meclisi Başkanı Sami Köse oldu. Trabzon Kent Konseyi 19. Olağan Seçimli Genel Kurulu meclis seçimleri gerçekleştirildi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan seçimde meclis başkanları belirlendi. Yapılan oylamada Gençlik Meclisi Başkanlığına Abdurahman Can Aydın, Kadın Meclisi Başkanlığına Feride Öztürk, Engelli Meclisi Başkanlığına Savaş Yol ve Emekli Meclisi Başkanlığına Sami Köse seçildi. Meclislerin yönetim kurulları ise şöyle oluştu; Trabzon Kent Konseyi Kadın Meclisi: Başkan Feride Öztürk. Yönetim kurulu: Esra İhtiyaroğlu, Ayşe Gürsoy, Ülkü Eliuz, Elif Sis Atabay, Nuray Kahraman, Elif Serdar, Feride Öztürk ve Neşe Kuruçelik. Gençlik Meclisi: Başkan Abdurrahman Can Aydın. Yönetim kurulu: Yavuz Selim Öztürk, Buse Calap, Doğukan Gedikli, Emirkan Emir, Hilal Öztürk, Mustafa Tütüncü, Ömer Faruk Malkoç ve Eray Öztürk. Emekli Meclisi: Başkan Sami Köse. Yönetim kurulu: Fazlı Ergenç, Cengiz Civil, Perihan Kukul, Turgay Çepni, Mustafa Demirbaş, Ömer Saysal, Deniz Özer, Aydın Kılıçarslan ve Adil Alemdağ. Engeliler Meclisi: Başkan Savaş Yol. Yönetim kurulu: Muradiye Dilek, İbrahim Yılmaz, Melek Çakır, Ensar Öztürk, Beyza Sarı ve Süheyla Kuvvet. Trabzon Kent Konseyi Meclisi, bugün saat 13.00'da Kent Konseyi başkanını belirlemek için Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde seçime gidecek.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ BELLİ OLDU

Nokta Atış - 11.07.2024 Nokta Atış - 11.07.2024

Memur maaşlarına gelen zam ile birlikte bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Önümüzdeki 6 ay için bedelli askerlik ücreti 217 bin 852 TL’ye yükseldi. Memur ve emeklinin yılın ikinci yarısında alacağı maaş zammı belli oldu. Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklileri yüzde 19,30 zam alacak. Bu oranla birlikte bedelli askerlik ücreti 182 bin 609 TL’den 217 bin 852 TL’ye çıkmış oldu. Milli Savunma Bakanlığı da ilerleyen günlerde bedelli askerliğe ilişkin rakamı açıklayacak.