YATIRIMLAR HIZ KESMEYECEK

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, İnönü Mahallesi’nde ve Yenimahalle’de kurulan semt pazarlarında pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Aydın burada yaptığı açıklamada, “Aday Tanıtım Töreni’mizin ardından sahaya indik ve günlerdir sahadayız. Hemşerilerimizin yoğun ilgisi bizi memnun ediyor, hepsinden Allah razı olsun. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalara daha yenilerini eklemek, daha güzellerine ulaşmak için gün sayıyoruz.” ifadelerini kullandı. Vatandaşların ilgisinden büyük heyecan duyduğunu belirten Aydın, “Sahaya indiğimiz ilk andan bu yana her alanda büyük sevgi seli ile karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın güler yüzü bizleri heyecanlandırıyor. Trabzon’da AK Parti döneminde çok önemli ve çok değerli işler yapıldı. İnsanların yaşamını kolaylaştıracak yerinde yatırımlarımız hız kesmeyecek, bizim dönemimizde de devam edecektir.  Projelerimizi açıkladığımızda bu daha iyi anlaşılacaktır.” dedi. Aydın, “Ortahisar Belediyemizde Ahmet Metin Genç Başkanımızın yakaladığı başarılı grafiği bir üst seviyeye daha taşımak istiyoruz. Bu noktada halkımızla birlikte, ortak akılla işler yapacağımızı belirtmek istiyorum. Ben bu şehrin çocuğuyum. Çalışma hayatımda da şehrin her noktasında oldum, her projede yer aldım. Bundan sonra da Ortahisar ilçemizi en güzel hizmetlerle donatmaya hazırız. Bilgi birikimimizle birlikte ilçemize hizmet etmek istiyoruz.” diye konuştu. İstişare kültürünün önemine dikkat çeken Aydın, “AK Parti’nin belediyecilik anlayışı tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da fazlasıyla hissedilmiştir. Gerek Ortahisar’ımızda, gerekse Büyükşehir’imizde yapılan yatırımlarla Trabzon’umuz birçok şehrin önünde. Bizim amacımız geçmişteki başarılı hizmet çıtasını bir adım daha ileriye taşımaktır. Bunun gayreti içerisinde olacağız. Şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı her kesimi ile kucaklayıp istişare kültürü ile yöneteceğiz.” açıklamasında bulundu.

ANLAMLI ETKİNLİK

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Trabzon Şubesi kültür faaliyetlerine aralıksız deva ediyor. Son olarak Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Ergüden, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Zeki Uzunöz, Oymalıtepe Karakol Komutanı Ceyhun Hıdır ve mahalle muhtarı Veysel Arslan’ın da katılımıyla Oymalıtepe mahalle okullarına yönelik bir dizi ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette, TYB Trabzon Şube Başkanlığı üyelerinden Halil Aktaş’a ait kitaplar öğrencilere hediye edildi.  TYB Trabzon Şube Başkanı Kamuran Tuna, kültür faaliyetlerine devam ettiklerini ve bu faaliyetlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek, “Yomra ilçemizde Oymalıtepe Mahallesi’ndeki mevcut okullarımızı ziyaret ederek şair üyelerimizden Halil Aktaş’a ait kitapları buradaki öğrencilerimize hediye ettik. Bu etkinlikle hem öğrencilerimize kitap okumayı teşvik etmeyi hem de yazarlarımızla buluşturmayı amaçladık. Katılımlarından dolayı değerli protokol üyelerimize, okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerine, şair üyemiz Halil Aktaş beye teşekkürler ediyoruz.” dedi.  Daha sonra öğrenciler şair Aktaş’la tanışma fırsatı buldular ve kitaplarını imzalattılar.

KİMYAGERLER DERNEĞİ’NDE LK TOPLANTI

KTÜ Kimya Bölümünde gerçekleştirilen Kimyagerler Derneği Karadeniz Şubesi V. Olağan Genel Kurulu sonrasında oluşturulan 6. Dönem Yönetim Kurulu toplantısı ilk gündem toplantısını Derneğin Şube ofisinde gerçekleştirdi.  Yönetim Kurulu üyeleri önceki dönem yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarına emekleri için teşekkür ederken, 6. dönemin tüm kurullarında görev alan çalışma arkadaşlarına da başarılar diledi. Yeni dönemde yönetim kurulunda görev alan asil üyeler ise şu şekilde: Hakan Güner (Başkan), Ahmet Çolak (Başkan Yrd.), Barbaros Dinçer (Sayman), Nilüfer Kuturoğlu (Sekreter), Sena Atal (Üye), Cesur Gerigelmez (Üye), Çağatay Küçük (Üye).

Nokta Atış - 17.05.2024 Nokta Atış - 17.05.2024