SUİÇMEZ’DEN ÇAĞRI

CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez, Çağrı Merkezi'nin kapatılmasını TBMM gündemine taşıdıktan sonra Trabzon Milletvekillerine de çağrıda bulundu. 350 civarında vatandaşın işsiz kalmasına sebep olacak Çağrı Merkezinin kapanması konusunda sosyal medya hesabından tüm Trabzon milletvekillerine seslenen Suiçmez, “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Trabzon Alo 199 Çağrı Merkezinin kapatılmaması ve çalışanların mağdur edilmemesi için AK Parti ve İYİ Parti milletvekillerini birlikte çözüm üretmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İHRACATIN ARTIRILMASI İÇİN KOBİ'LERE DESTEK

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) bölgesinde bulunan KOBİ'lerin ihracat kapasitelerinin artırılması için kurulan TR90 Bölgesi Dış Ticaret Destek Merkezi'nin İş birliği Protokolü imzalandı. Protokol imza törenine Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, TTSO Meclis Başkan Yardımcısı Selçuk İskender ve TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz katıldı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, dış ticaretin ülkemizin milli gelirinin artması, üretim ve ticaret hacminin gelişmesi, üretimde teknolojinin kullanımının artırılması, istihdam olanaklarının çeşitlendirilmesi bakımından önemli olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bölgemizde ihracatın geliştirilmesi için üreticilerin dış ticaret istihbaratlarının geliştirilmesi, bu anlamda kurum ve kuruluşların uzman kadro ve altyapıları ile üreticilere tam destek sağlaması gerekmektedir. Dış Ticaret Destek Merkezi bölge ihracatını artırmak amacıyla KOBİ'lerimize destek verecektir. Proje kapsamında görevlendirilen dış ticaret uzmanları, başvuran KOBİ'lere belirlenen çerçevede danışmanlık desteği sunacak, hizmetler proje süresi boyunca ücretsiz olacak, proje ortağı ve iştirakçileri KOBİ'lere verilecek olan hizmetler karşılığında herhangi bir ücret talep etmeyecektir. KOBİ'lere hedef pazar araştırması ve saptanması, potansiyel müşteri profilinin belirlenmesi ve KOBİ özelinde potansiyel müşteri listelerinin oluşturulması, hedef pazarlardaki rakiplerin belirlenmesi ve temin edilen veriler ile rakipler üzerinde rekabet gücü ve avantaj oluşturulması, ihracat ve ithalat süreçlerinde KOBİ'lere karlılıklarını artırmaları doğrultusunda ürün/fiyat analizleri sunulması, teknik istihbarat gibi hizmetler ücretsiz olarak sunulacaktır.” DKİB Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan da bölge ihracatının artırılması için önemli buldukları Dış Ticaret Destek Merkezi projesinin hayırlı olmasını diledi.

Haber İçi̇

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE DİKKAT!

Nokta Atış - 11.05.2024 Nokta Atış - 11.05.2024

Trabzon'un Akçaabat, Ortahisar ve Araklı ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı; Yaylacık Mahallesi’nde 20 Nisanda 00.00 ile 02.00 saatleri arasında, Söğütlü Mahallesi’nde 20 Nisanda 09.00 ile 14.00 saatleri arasında, Söğütlü Mahallesi’nde 20 Nisanda 09.00 ile 16.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı; Konaklar Mahallesi’nde 20 Nisanda 09.00 ile 14.00 saatleri arasında, Toklu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi ve Fatih Mahallesi’nde 20 Nisanda 09.00 ile 11.00 saatleri arasında,

Toklu Mahallesi’nde 20 Nisanda 11.00 ile 13.00 saatleri arasında, Toklu Mahallesi’nde 20 Nisanda 13.00 ile 15.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Trabzon’un Araklı ilçesine bağlı; Çukurçayır Mahallesi ve Kürkütlü Mahallesi’nde 25 Nisanda 09.00 ile 16.00 saatleri arasında, Kalecik Mahallesi, Konakönü Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi’nde yarın 09.00-09.30 ile 15.30-16.00 saatleri arasında, Hürriyet Mahallesi’nde yarın 09.30 ile 15.30 saatler arasında, Çamlıca Mahallesi’nde 20 Nisanda 09.00 ile 16.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak.

Editör: Sonnur Örnek