24.ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

Trabzon Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali”nin tanıtım toplantısı, 30 Nisan 2024, Salı günü, saat 11.00’de, Zorlu Grand Hotel Balo Salonunda yapılacak. Ülkeler arasındaki barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yaşatılmasını ve paylaşılmasını, sanatın evrensel diliyle farklı kültürleri bir araya getirmeyi amaçlayan 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, ülkemizden ve yurt dışından birçok seçkin tiyatro topluluğunu Karadeniz’in incisi Trabzon’da seyirciyle buluşturacak. 24.Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali toplantısında festival, katılımcılar ve festival programı hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılacak. 

MİNE GEÇİLİ TRABZON’DA 

Trabzon Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesiokulu öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan orkestra TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Mine Geçili ile birlikte 3 Mayıs 2024 Cuma akşamı KTÜ AKM’de konser verecek. Şefler Selahattin Dudak ve Osman Öksüz yönetimindeki muhteşem orkestra eşliğinde sahne alacak olan Geçili, TSM’nin en seçkin eserlerini seslendirecek.

ZAMANSIZ ŞARKILAR

Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan Gel Bahtımın Kar Beyazı adlı Zamansız Şarkılar konseri Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kültür Sanat ve Spor Daire Başkanlığının davetiyle üniversitenin salonunda seyirciyle buluştu. İlk konserini 20 Şubat 2024 tarihinde Trabzonda veren koro, Şef Vecdi Bülent Çifçi yönetiminde 23 eser seslendirdi. Sunuculuğunu Ortahisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasemin Uzun'un yaptığı konserde 17 solo eser müzik öğretmenleri tarafından seslendirildi. 

Nokta Atış - 17.05.2024 Nokta Atış - 17.05.2024

Yaklaşık bir kişinin dinlediği konsere Rektör yardımcıları, kültür, sanat ve spor daire başkanı katılarak gecenin sonunda şefe çiçek ve şilt takdim ettiler. 

Cumhuriyetin yüzüncü yılına ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramına ithaf edilen konserde, zamanın eskitemediği klasik eserlerle seyirci salondan ayrılmak istemedi.

Editör: Sonnur Örnek