Ali Yerlikaya Rize'de açıklamalarda bulundu Ali Yerlikaya Rize'de açıklamalarda bulundu

Samsun Şehiriçi Geçişi Yeşikent Kavşağı düzenlemesinde 1 adet 138 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 1 adet 34 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü (kutu kesit), 1 adet 16 metre uzunluğunda altgeçit menfez (kutu kesit), 1 adet 154 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 164 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü ve toplam 11 km uzunluğundaki kavşak kollarının yapımı bulunuyor.

Projenin yapımına 21 Temmuz’da başlanırken, proje kapsamındaki 8 bin 685 metre kazıktan şu ana kadar 3 bin 664 metresi tamamlandı. Toplamda proje kapsamında 6 adet 535 metre uzunluğunda tek köprü yapılacak.

Samsun Şehir Hastanesi bağlantı yolları yapılıyor

Toplam maliyeti 6 milyar TL’yi bulan Samsun Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları da tamamlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak bağlantı yollarının tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.

Toplam 5,8 km uzunluğundaki bağlantı yolunda uzunluğu 5,3 km ve 2x3 şeritli beton yol-bitümlü sıcak karışım standardındaki ihale kapsamında; 2x250 m uzunluğunda 2 adet çift köprü ve 1 adet farklı seviyeli kavşak bulunuyor.

Yol kapsamında bugüne kadar yapılan kazı çalışması ise 75 bin metreküp kazı yapıldı. Bağlantı yolu için ayrıca 2 adet 250 metre uzunluğunda çift köprü ve 1 adet de köprülü kavşak yapılacak. Bağlantı yolu tamamlandığında Samsun Şehir Hastanesi yolu çevre yolu ile birbirine bağlanacak.