Ordu'da U11-U13 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası: 81 İlden 950 Sporcu Heyecanı! Ordu'da U11-U13 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası: 81 İlden 950 Sporcu Heyecanı!

2024 yılı içerisinde inşaatı ve deprem güçlendirme çalışmaları tamamlanacak okullarda etkileşimli tahta kurulumları yapılacak. Ayrıca tüm etkileşimli tahtalarda TÜBİTAK tarafından geliştirilen yerli ve milli yazılım sistemi PARDUS işletim sistemi kullanılarak milli yazılımlar teşvik ediliyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada etkileşimli tahtalar hakkında şu bilgiler verildi:
“Etkileşimli tahtalar; okuldaki bütün öğretmenlerin aynı anda bilişim teknolojileri araçlarını derslerine görsel destek aracı olarak kullanabilmesi, çok fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyulmayan, sade bir yapısı ile çağın bireylerine hitap edebilen ve teknoloji bilgisi temel düzeyde olan öğretmen ve öğrencilerin kullanabileceği bir cihaz olması, beyaz yazı tahtası, LED dokunmatik ekran ve bilgisayardan (OPS) oluşan, sürgülü beyaz tahta sayesinde LED ekran ve bilgisayarı dış etkenlerden koruyan ve aynı zamanda yazma alanı genişleyebilen kendi bilgisayarı veya harici bir bilgisayar ile elektronik içerik ve medyaların LED ekran üzerinden çalıştırılabildiği bir eğitim aracıdır.”

Kaynak: İHA