Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve AK Parti Heyeti 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde Özel Bireylerle İftarda bir araya geldi. İftar programına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın ve Vehbi Koç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, ilçe başkanları, engelli dernekleri temsilcileri, özel bireyler ve aileleri katıldı.

ENGELLERİ KALDIRDIK
Programda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, eskiden insanların, ailesindeki engelli bireyin etrafı tarafından bilinmesini çok istemediğini belirterek, “Şimdi biliniyor, bu anlamda da kimse bir saklama ihtiyacı, bilinmezlik ihtiyacı hissetmiyor. Niye? Cumhurbaşkanımız, Allah razı olsun öyle değer verdi, öyle imkanlar verdi ki biz artık etrafımızda, hayatımızın her tarafında onları görebiliyoruz çok şükür. Sosyal devletçilik de budur. İnşallah bundan sonraki süreçte Büyükşehirde Ahmet Metin Genç kardeşimiz, Ortahisar'da Ergin Aydın kardeşimizle beraber sizlerin dertleriyle dertleneceğiz. Biz de Bakanlık olarak vekillerimizle, bütün yönetimle beraber inşallah sizin dertlerinizle dertleneceğiz. Çok iş yaptık, yeterli midir? Değildir. İnşallah daha fazlasını yapacağız, siz daha fazlasını hak ediyorsunuz. Daha fazlasını yapabilmek için sizlere sunulan bu hizmeti verebilmek için biz de gayret edeceğiz.” dedi.

YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ise Trabzon’a otizm merkezi yapacaklarını söyledi. İftar programında bir aile birlikteliği içerisinde olduklarına dikkat çeken Genç, şöyle konuştu: “Ortahisar Belediyemizi yaparken engelli vatandaşlarımızla komşu olacağız demiştim ve çok şükür o sözümüzü tuttum. Bundan dolayı mutluyum ve gururluyum. Sizlerin toplumsal hayatımızda intibakınız, toplumsal hayattaki ihtiyaçlarınız, yaşam kalitenizi yükseltmeniz yerel yöneticiler olarak bizlerin boynunun borcudur. Bu minvalde Büyükşehir Belediyemiz ve Ortahisar Belediyemiz olarak bizler epeyce işler yapabildik.” 

OTİZM YAŞAM MERKEZİ HAYATA GEÇECEK
“Yeter mi, yetmez. Sizler için ne yaparsak azdır. Allah nasip ederse göreve gelir gelmez otizmli yavrularımızın kalıcı yaşam merkezine kavuşması için adımımızı atıyoruz. Bunun yanı sıra inşallah Ortahisar’ımızda da sizlerin iradesi ile seçilecek olan Ergin Aydın başkanım da bizim dönemimizde startı verilen Engelsiz Yaşam Merkezini büyük bir gayretle sizlerin hizmetine sunacak. Bu ve bunun gibi daha birçok projeyi bir aile bütünlüğü, aile birlikteliği içerisinde yapmaya devam edeceğiz. İnşallah Trabzon’umuzu engelli dostu şehir olma yolunda 1.’liğe doğru yürüyecek adımları bu dönemde birlikte atacağız. Canab-ı Allah sizlere daha güzel hizmetler etmeyi bizlere nasip etsin.”

Konuşmaların ardından Bakan Uraloğlu, Milletvekili Adil Karaismailoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genç, engelli üç çocukla pasta keserek doğum günlerini kutladı. Bakan Uraloğlu, çocuklara Trabzonspor forması hediye etti.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta