Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, bugün Ramada Otel’de düzenlediği Büyükşehir Proje Tanıtım toplantısında hafif raylı sistem ile ilgili kısmı açıkladı.

Başkan Adayı Genç, “Bu ana başlıklar altında genel merkezimizin de yeni yüzyıl belediyecilik anlayışını ortaya koyacak kaidelere de başlıklara da riayet ederek sunumumuza başlamak istiyorum. Ulaşımla başlayacağız. Ulaşımda birinci hedefimiz üç konuyla canla başla birini Nisandan itibaren gece demeden gündüz demeden ilgileneceğim. Bunların bir tanesi şehrimizin gündeminde olan ve şehrimize hemşehrilerimize davet ettiğimiz hafif raylı sistemdir. Bu dönem protokolü ile beraber şehrimizin evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu bu projeyi tamamlayıp 2025 yatırım programını almak hedefimiz. Gelişmişlik endeksinde bunlar da önemli hem şehir içi trafiği rahatlatacak. Hem de şehrimize bir level daha atlatacak olan güzel bir çalışmamız. Trabzon’umuza her şey yakışır.” dedi.

Bakan Uraloğlu, bayramlaşma programları için memleketi Trabzon’da Bakan Uraloğlu, bayramlaşma programları için memleketi Trabzon’da

Ekran Resmi 2024 03 08 17.35.31

Editör: Esra Nur Pervan