Trabzon’da 2024 yılı THOF Kulüpler Arası Karadeniz Grup Yarışmalarında muhteşem performansların sergilendiği yarışmalar coşkuyla gerçekleşti.

Birbirinden güzel koreografilerin ve figürlerin sergilendiği halk oyunları yarışmalarında, düzenlemeli ve düzenlemesiz olmak üzere iki dalda yapıldı. Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşen Karadeniz Grup Yarışlarına Trabzon, Rize, Artvin, Giresun ve Samsun’dan ekipler katıldı.

Birbirinden güzel figürlerin sergilendiği oyunları izlemeye gelenlerin yoğunluğu gözlemlendi. Hakemlerin dereceye girenleri seçmekte zorlandığı oyunlar ödül töreniyle sona erdi. Yarışmalarda ekipleri bizzat izleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve katılan protokol ile birlikte dereceye giren takımlara kupalarını takdim etti. İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu “Gençlerimizin eğitim hayatlarının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde yer almaları, bu yarışmaların bir parçası olmaları mutluluk verici. Gençlerimizin spor salonlarımızda, gençlik merkezlerimizde kendilerini yetiştirmelerini çok önemsiyoruz. Halk oyunları da bizim için çok önemli; çünkü halk oyunları kültürümüzün yapı taşlarından biri. Milletimizin müstesna duygularını ve düşüncelerini, kültürünü geçmişten günümüze taşıyan bir motif günümüzden geleceğe taşıyacak büyük bir değer. Birbirinden güzel ve izlemeye doyamadığımız performanslar izledik. Dereceye giren kulüpleri ve sporcularımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlemeli dal

Miniklerde;

1.      Giresun Folklör Kültür SK

2.      Samsun İlkadım Belediye SK

3.      Trabzon Sürmene Alfa SK

Yıldızlarda;

1.      Samsun İlkadım Kültür SK

2.      Artvin Arhavi Belediye SK

3.      Trabzon Bordo Mavi SK

Gençlerde;

1.      Artvin Arhavi Belediyesi Kültür SK

2.      Samsun BŞB SK

Büyüklerde;

1.      Artvin Arhavi Belediyesi Kültür SK

2.      Samsun Atakum Belediyesi SK

Düzenlemesiz dal

Miniklerde;

1. Trabzon Arakale GSK

2. Samsun İlkadım Halk Oyunları SK

3. Samsun BŞB SK

Yıldızlarda;

1. Trabzon Taka SK

2. Samsun Atakum Belediyesi SK

3. Trabzon Beşikdüzü Ayyıldız SK

Gençlerde;

1.      Trabzon Tonya SK

2.      Trabzon Beşikdüzü SK

3.      Samsun İlkadım Belediyesi SK

Büyüklerde;

Trabzon'da 15 Temmuz'da ulaşım ücretsiz Trabzon'da 15 Temmuz'da ulaşım ücretsiz

1.      Trabzon Folklör SK

2.      Giresun Folklör Kültür Sanat SK

3.      Trabzon Tonya SK