Toplantıda, hastanenin yönetim kurulu başkanı Mehmet Çelebi, önemli açıklamalarda bulundu.

Otopark Sorunu çözülüyor

İYİ Partili Aydın: "AK Parti hükümeti, emeklilerimizi kendi kaderine terk etti" İYİ Partili Aydın: "AK Parti hükümeti, emeklilerimizi kendi kaderine terk etti"

Çelebi, hastane çevresinde yaşanan otopark sorununa değinerek, konunun farkında olduklarını ve çözüm için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Önümüzdeki günlerde bu sorunun hafifleyeceğine dair umutlarını paylaştı.

Yeni Hastane Müjdesi

Hastanenin mevcut binasının ana bina olarak kalacağını belirten Çelebi, yeni bir hastane projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Ancak projenin yerinin şu anda gizli tutulduğunu ifade etti.

imperiall.jpeg

Sağlık turizmi

İmperial Hastanesi'nin sağlık turizmine önem verdiğini vurgulayan Çelebi, Batum ve Tiflis'te yoğun bir şekilde sağlık turizmi hizmeti verdiklerini açıkladı. Ayrıca, Bakü-Trabzon arasında artacak uçuş sayılarına değinerek, bu durumun hem normal hem de sağlık turizmi açısından olumlu etkiler beklediklerini dile getirdi.

Çelebi konuşmasında “Emniyetle üzerinde durup, daha çok arttırmanın planlamalarını yapıyoruz. Bu işle ilgili odanın da (TTSO) projesi var. Tiflis Trabzon uçuşları ile ilgili ciddi çalışmamız var. Sona doğru gelmiş durumdayız. 25 koltuk garantisi istiyor. Bizler kurum olarak destek vereceğiz. Yapı olarak destek vereceğiz. AXma sadece bir kurumun, 2 kurumun destek vermesi yetmez. Buna devlet kurumları, acentelerin de dahil olması gerekiyor. Çünkü oradan gelecek turistler sadece sağlık hizmetini kapsamayacak. Her kesimi ilgilendiriyor.

Bakü’yü es geçmemek lazım. Ciddi çalışmalarımız var. Hastane olarak çalışıyoruz, ciddi yatırımlar yapıyoruz. Son seyahatimizde, yaptığımız görüşmede Mayıs ayı itibariyle Bakü Trabzon seferleri 4’e, uçak kapasiteleri de 180’e çıkıyor. Oradan buraya hem normal hem de sağlık turizmi adına ciddi gelen olmasını bekliyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Farklı projeler de var

Hastanenin sadece sağlık hizmetlerine odaklanmadığını, toplumsal ve çevresel sorunlara da duyarlı olduğunu belirten Çelebi, Kanuni Anadolu Lisesi'nin halı sahasının altında planlanan otopark projesinin bürokratik engeller nedeniyle ilerleyemediğini söyledi. Bunun yanı sıra, Merzifon'da Anadolu Sağlık Hizmetleri adına güneş enerjisi santrali projesinin başladığını da ekledi.

İmperial Hastanesi, bu toplantı ile Trabzon'daki sağlık hizmetleri konusunda önemli gelişmeleri ve projeleri kamuoyu ile paylaştı.

Editör: Sinem Demirgöz