Karadeniz Sahil Yolu'nda sebze yüklü tır orta refüje çıktı: 1 ölü Karadeniz Sahil Yolu'nda sebze yüklü tır orta refüje çıktı: 1 ölü

Bordo Kültür ve  Sanat Derneği tarafından Muammer Demeli anısına yaptırılan kütüphanenin açılışına AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Bordo  Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Görkem Ulusoy, Kamu-Sen Trabzon İl Başkanı Coşkun Dilber, Trabzon Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve protokol üyeleri katıldı.

"Çok güzel bir örnek"

Açılışta konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, "Şu anda bu güzel müessesede çok güzel gelecekler hazırlanıyor. Güzel bir vefa buluşması. Ben bu buluşmayı temin eden Görkem kardeşimize teşekkür ediyorum. 

Bu örnekte çok güzel bir örnek, eğitimimiz adına, geleceğimiz adına çok güzel bir örnek ama aynı zamanda bir vefa örneği. Çünkü bir eğitimcinin adını her ne kadar ebediyete uğurlasak da, onun adını burada yaşatmak için vefa örneğini ortaya koyuyoruz. Çok kıymetli bir ağabeyimizdi. Allah mekanını cennet eylesin. Onun adı ebediyen burada yaşayacak, nesiller gelip geçecek ama bu yavrular buradan istifade edecek. Tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

"Hiç tereddüt etmedik"

Bordo Kültür Sanat Derneği Başkanı Görkem Ulusoy açılış konuşmasında, "Muammer Demeli" ismini hiç tereddüt etmeden karar kıldık. Çünkü Muammer Başkanımız, herkes tarafından sevilen, öğretmenlik mesleği gereği nice nesiller yetiştiren çok önemli bir şahsiyetti. Muammer Başkanımızın adını burada yaşatacak olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.
Açılış konuşmalarının ardından, kesimini gerçekleştiren protokol üyeleri, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Esra Nur Pervan