Adı futbol işte böyle bir şey… Her milli aradan sonra Trabzonspor  kiminle oynasa oynasın puan kaybettiği analizlerde bellidir. Dün akşam Sivaspor maçında öylesine iki tane gol yedi ki Trabzonspor evlere şenlik. Defansında iyi kapanan ev sahibi iki atakta iki gol bulunca haliyle Bordo-mavili ekipte oyun anlayışı ve de dengeler bozuldu. 25 dakikada maç döner mi? döner Motivasyonu yüksek seyretse de Trabzonspor oyunu forse eder mi? eder

Trabzonspor,kaleci  hariç  sahaya yerli yerinde bir kadro ile çıktı. Kendi sahasında bir galibiyeti olmayan ve de haftalardır galibiyet yüzü görmeyen Sivaspor, Fırtına karşısında ilk 20 dakikada 2-0 öne geçti. Bunun adı futbol. Üstün oynayan  Bordo-Mavililerin mağlup duruma düşmesi futbolda var iken  iki golle devreyi 2-2  bitirmesini bilen Fırtına’dan  ikinci devrede bu işi bitireçek güçte olduğunu umut ederek inandık.

Bu maçta alınacak üç puan her iki takım için hayati önem taşısa da Trabzonspor geriden gelen takım olarak soyunma odasına giden  ekip idi.  İkinci yarıya daha koordine ataklarla geriye yaslanan Sivasspor’u kendi alanından çıkarmayan bir Fırtına vardı. Geçen dakikalar içerisinde mücadele eden takım görüntüsü ise Sivaspor’a  geçti.Bir de solbek Eren Elmalı’nın yapmış olduğu tarihi hata geri pasından 3. golü bulan Sivasporspor bir puana razıydı.

Kimse şu an bir şey söylemiyor. Lakin  Enes Destan geleceğin yıldızı olmaya bir aday .Ne yaptığını bilen oyunun her dakikasında gideçeği yeri ve de atacağı pası bilen bir futbolcu .Bu maçta Uğurcan olsaydı garanti yeneceğiz bir maçtı desekte.Ne yapsın genç kalecimiz futbolda bu işlerde var.Sonucunda yenebileçek olduğumuz takım Sivasporspor’u yenemedik .Aslında biz tam anlamı ile oynayamayınca Sivaspor adeta Evliya Çelebi pozisyonunda  görüldü ..