Yomra Belediyesinden kiraladıkları arsaya yaptıkları vakıf hizmet binasının açılışını 22 Mart 2024 tarihinde yapacaklarını ifade eden Ayaz, öncesinde bir açıklama yaptı.

Şikayet dosyalarına ilişkin süreç 35 gün başlatılmadı Şikayet dosyalarına ilişkin süreç 35 gün başlatılmadı

Ayaz, “Yomra Vakfıkebir 1998 yılında kuruldu. Bizde göreve geldikten sonra ilk yaptığımız icraat hizmet binası yoktu. Kiralık yerlerde olduğunu farkettik. Yomra Belediyesi ile görüştük ve yer alarak vakıf binamızı inşa etmeye başladık. Bugünlerde tamamlandı ve açılışını gerçekleştireceğiz.
Çalışmaya devam ediyoruz. Hizmet binamız tamamlanmak üzere. 22.03.2024 Cuma günü saat 14:30 açılışımızı gerçekleştireceğiz. Biz vakıf olarak, bir burs sistemi kuruyoruz. 9. Aydan sonra 50 öğrenciye burs vereceğiz. Bunların hepsi ihtiyaçlı değil. Bunları bölüyoruz. 10 tane ihtiyaçlı, 10 tane başarılı, 10 tane sporda, 10 tanesi üniversite öğrencisi olacak veya son 10 tane dışarda okuyan üniversite öğrencisi. Şu anda bunun hazırlıklarını yürütüyoruz. Üye olacak hemşerilerimizle ilgili de bir çalışma alıyoruz. Yomra’da bir çok sosyal ve kültürel faaliyetler yapılmasına öncülük edeceğiz. Bayramdan sonra her ay Yomra’da bir sosyal ve kültürel etkinlik için çalışmalar yapacağız. Daha sonra bunu kısaltacağız. 15 günde bire düşünebiliriz… ” dedi.