Akçaabatlı minik tiyatro severler, aileleri ile birlikte Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde sahnelenen ‘Nasrettin Hoca’ adlı çocuk tiyatro oyununu izlediler. 

Tiyatro oyununda Nasrettin Hoca’nın yaşadığı dönemdeki olaylar mizahi bir dille anlatıldı. Sorunlara kıvrak zekasıyla yanıt bulmasıyla herkesi hayrete düşüren Nasrettin Hoca’nın yaşadığı olaylar masallaştırılarak tiyatro sahnesine taşındı. Minik tiyatro severler ‘Nasrettin hoca’ adlı tiyatro oyununda hem güldüler hem düşündüler hem de öğrendiler.

32. Akçaabat Festivalinde Merve Özbey konseri 32. Akçaabat Festivalinde Merve Özbey konseri

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Çocuk tiyatrolarının geçmişten günümüze çocukların eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli ve güvenilir bir yere sahip olduğunun altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Tiyatro, birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde çocuklara farklı dünyaların kapılarını açıyor;  onların kaliteli vakit geçirebilmelerine olanak sağlıyor. Tiyatrolar, bu yönüyle anne-babaların da etkinlik listelerinin her zaman en başında yer alıyor. Faydası sayılamayacak kadar fazla olan çocuk tiyatrolarının çocukların gelişimlerine, dolayısıyla toplumun geneline birçok pozitif katkıları vardır. Çocukların gözlem yoluyla öğrenmelerini destekleyen çocuk tiyatroları sayesinde çocukların özgüvenleri gelişir, eleştirel düşünme becerileri artar, hayal dünyaları ve olaylar arasında ilişki kurma yöntemleri güçlenir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın gelişimine destek olmak ve katkı sağlamak adına birçok etkinlik düzenliyoruz. Akçaabat Belediyesi olarak şehrimizdeki çocuklar için spordan sanata kadar düzenlediğimiz organizasyonlarla tüm etkinliklerle buluşturuyoruz. Nasrettin Hoca’nın fıkralarını, masallarını sahneye taşıyan tiyatro ekibine sergiledikleri muhteşem performans için teşekkür ediyorum. Ayrıca tiyatrolarımızı ilgiyle takip eden, tüm çocuk tiyatrolarımızda salonumuzu dolduran minik tiyatro severlere ve onların ailelerine de teşekkür ediyorum. Bir sonraki etkinliğimizde buluşmak dileğiyle…” dedi. 

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta