77 yaşındaki kadın, evlat acısını balık tutma hobisi ile dindiriyor 77 yaşındaki kadın, evlat acısını balık tutma hobisi ile dindiriyor

Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney'le birlikte katıldığı il panelinde Tarık Buğra’nın hayatı hakkında verilen bilgileri ve öğrencilerin okudukları kitaplar üzerine yaptıkları değerlendirmeleri ilgiyle takip etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen panele farklı liselerden katılım sağlayan panelistler, okuduklarından hareketle yazarın insana, hayata ve dünyaya dair görüşlerine vurgu yaptılar.
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, paneldeki konuşmasında “Geçen yıl hayata geçirdiğimiz ve büyük bir heyecanla yürüttüğümüz Anadolu Mektebi Bayburt’ta projesini; bu sene de aynı coşku, aynı azim ve aynı kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz; bu süreçte medeniyetimizin birikimi öncü yazarlarımızın eserleriyle tanıştıkça, bu eserleri yorumlayıp kültürel derinlik kazandıkça, özüne ve kimliğine hâkim oldukça, okuma alışkanlığı kazandıkça ve dahası kendilerini özgürce ifade edebildikçe biz de bahtiyar oluyor; yavrularımızla gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Panele katılan Vali Yardımcısı Yunus Coşkun da öğrencileri ve rehber öğretmenlerini tebrik ederek tüm panelistlere ve öğretmenlerine katılım belgesi takdim etti.
Tarık Buğra İl Paneli, belge töreninin ardından sona erdi. Protokol temsilcileri, günün anısına öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çekildi.