Neden mi   Trabzonspor’un kalesini koruyan Taha ile başladım yazıya. ? Niğde(BAL) takımında oynayan ve Altınorduspor üzerinde transfer edilen bu genç adam kaç yıldır kaleye geçmiyor. Ve Uğurcan sakatlanınca da mecburen kale bu delikanlıya kalıyor. Uzaktan 3 şut ve 3 gol yiyor. Taha’ya kabahat bulacak halim yok. Bu kardeşimizin kapasitesi belli. Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor’un ikinci kalecisi Taha mı olur? Bu kadro mühendisliğini yapan teknik adamın pro lisansı değil ancak puro lisansı olmalı. Şöyle bir geriye baktım. Fırtına’nın kalesinde Onur Kıvrak. 2011’de kaçırılan şampiyonlukta ikinci kaleci Zeki Ayvaz idi. Senin atanların var elbette. Nicolas Pepe, Paul ve Trezeguet. Milli takımda sakatlanan Uğurcan’ın olmadığı zaman da tutanın yoktu. Bombili Taha kardeşim bir abi önerisi. Ya devrede yönetime başvur oynayabileceğinin bir takıma gidersen belki Uğurcan’ın rekabet edeceği bir file bekçisi bulunur Fırtına’ya.

Trabzonspor’da öyle ki dünya yıldızı var ki… Pepe ve Onuachi, özelikle 3. Bölgede yaptıkları paslaşmaları ve üçgenleri ile 2-0 geriye düşen Bordo-Mavili takımı 2-2’lik beraberliğe taşıdılar. Ama Fırtına’nın arkası sağlam değildi. Ve de orta sahası. Ev sahibi takım 3 pas yaparak Bordo-Mavili takımın 3. Bölgesine gelerek, ‘Kalede Taha var. Vur 30’dan al fileden’’ hesabı oldu dün gece Sivas’ta. Benim  düşüncemi yazmak zorundayım. Baniya’nın değiştirilmesinde oyuna hücum oyuncusu Trezeguet alındı oyuna. Ve Batista Mandy stopere çekilince, Trabzonspor’un orta alanında rakibini karşılayacak ve pres yapacak oyuncusu kalmadı. Neden mi ? Ömür  ve Bakasetas ise yumuşak kaldı bu bölgede. Avcı’nın tercihi dün gece böyle oldu. Bakasetas 90 dakikada sahada yok gibiydi. Acaba 10 numara oynatılmamaktan  dolayımı.

Teşekkürler Pepe, Onuachi ve genç Enes Destan’a. İki yabancı kazandıklarının hakkını veriyor. Enes ise bana göre, gelecekte Fırtına’nın yıldızı olacabileceğinin sinyalini her maç kendini geliştirerek  veriyor Bordo-Mavili takımın, ligin zirvesine bir adım daha yaklaşacağı bir 90 dakika sonucunda  fırsat tepti bence. Daha lig uzun maraton.