Trabzonspor sahasında Sivasspor’a diş geçiremedi.  Kırmızı-Beyazlı takımın kalecisi Nikoliç Fırtına’nın az da olsa girdiği gol pozisyonlarında kalesinde adeta devleşti. Konuk ekip ilk yarının son dakikalarında ve ilk yarısının hemen başlarından olmak üzere Trabzonspor kalesinde  iki kez gözüktü ve attığı tek  gol ile sahadan 3 puan alırken,  Bordo-Mavililer,  taraftarından yoksun  karşılaşmada  bayramı adeta  zehir etti ve üçüncülük  yarışında yara aldı.

Sivaspor, Trabzonspor’a karşı  5’li savunma, önünde dörtlü ve tek forvet oynadı. Trabzonspor  ise klasik oyun sistemiyle sahaya yayıldı. Konuk ekibinin savunma ağırlıklı oyun biçimini tercih etmesinde Bordo-Mavili takımın bireysel yetenekli oyuncularından kaynakladığı aşikâr. Trabzonspor, ikinci bölgede sağa, sola ileri ve geri oynadı. Ancak kırmızı-beyazlı ekibinin fizik üstünlüğünü maalesef geçemedi. 5’lı savunma arasında Trabzonsporlu tek forvet Nicolas Pepe adeta kayboldu.

Trabzonspor’un sağ  kanatını savunan Thomas Meunier, ilk 45 dakikada iki kez konuk takımın kalesinde gol  pozisyonu buldu ancak son  hareketinde toplar çerçeveyi bulamadı. Fırtına’nın dün geceki 90 dakikada tek yararlı oyuncusuydu.  Fırtına, Sivaspor kalesinde ilk şutunu 24. Dakikada Umut Güneş ile attı. Bu genç için 2-3 kelime yazmak zorundayım. Bana göre, Trabzonspor gibi bir takımda oynaması adam yokluğundan olsa gerek. Top kazanmak özelliği yok,  yaratıcı değil. Orta sahada kazandığı topu yanındaki arkadaşına atmakla görevli. Avcı’nın verdiği forma şansısını yeterince değerlendiremeyen bu oyuncunun görevini alt yapıdan bir oyuncu da pek ala yapabilir.

Trabzonspor Teknik Direktörü ikinci yarıda Umut Bozok’u daha  sonra da Enis Destan’ı sahaya sürdü. Çift forvete dönen Fırtına, yine gol pozisyonuna giremedi. 90 dakika boyunca, sağa, sola top atıldı  ve maçta böylece bitti, Böyle maçlarda, oyuncular bireysel özelliklerini ortaya koymalıydı, Trezeguet sakatlığı nedeniyle değiştirildi.  Umut ne de Enis Destan, topla veya topsuz oyunda yoktu. Bu kadrodan ancak bu kadar diyoruz.