Duygusallık mı desek boş vermişlik mi desek yoksa aptallık mı desek  bir türlü anlayamadığımız değişik bir futbol gecesi yaşandı Alanya'da Cerendon Alanyaspor'a karşı. Lige çıktığından beri Trabzonspor'a ters gelen ve taraftarlarca da pek haz edilmeyen Alanyaspor''un başına Trabzon'un öz evladı Fatih Tekke geçtiğinden beri bütün Trabzonsporluların stepne takımı Alanyaspor oldu. Tıpkı Şota'lı Karagümrük gibi.

Fakat futbolda duygusallığın yeri yok. Bunu da Trabzonspor'a gelene kadar altı maçtır kazanamamış Alanyaspor güzel ve etkili futboluyla almış olduğu net galibiyetle gösterdi. Kalecisinden en ileri uca kadar etkisiz, zayıf ve konsantrasyonu sıfır bir Trabzonspor seyrettik. En son karşılaştığı maçta Alanyaspor'dan karşı beş gol yiyen Trabzonspor bugün de üç gol yedi. Allahtan Pepe uzatmalarda şeref sayısını attı da itibarı kurtardı.

Bütün hatlarıyla tel tel dökülen ve yediği gollere dahi tepki koyamayan bir Trabzonspor'u seyretmek bu taraftarın en büyük ızdırabı. Şu olmuş bu olmamış şu oynamış bu oynamamış diye konuşmanın ve yorum yapmanın bu saatten sonra gereği olmadığı gibi ona buna suç yüklemenin de  anlamı da yok.Kupada tur atlayan ve son  beş maçtır gol yemeden maçlarını kazanan da bu takımdı.

Sadece bu akşam ki maç bir kez daha gosterdi ki futbol hataları ve gereksiz laubaliliği sevmez, sevmiyor da. Hele ki düşme hattında bulunan ve puanın aslanın midesinde olan bu son virajda kimse kimsenin isminin ne olduğuna ve karşısındaki futbol takımının büyüklüğüne dahi bakmıyor. Bulunca yapıştırıveriyor. Alanyaspor da bu gece Trabzonspor'u savruk, dağınık ve amaçsız bulunca da bir güzel atıverdi, yapıştırıverdi golleri. Fatih Tekke'yi Trabzonspor karşısında bu güzel oyunu ve  aldığı net galibiyetiyle kutlarken bütün Trabzonspor taraftarlarınca Abdullah Avcı'nın en gerçekçi ve en ciddi halefi olarak görülen Tekke, amacına giden yolda uzun bir mesafe kat etti.