İkisi kupa üçü lig olmak üzere son 5 maçını kazanan Trabzonspor'a Alanyaspor karşısında alınan yenilgi hiç yakışmadı doğrusu. 

Haftalardır galip gelemeyen bir rakip karşısında böyle bir mağlubiyet alınması büyük bir hayal kırıklığı oldu. Tam istikrar sağlandı derken bu yenilgiyle birlikte maalesef başa dönüldü. Bu maçtaki yapılan bireysel hatalar ise olacak iş değildi. 

Hele hele yenilen ikinci gol tam bir skandaldı. Uğurcan Çakır ve Stefano-Denswil birbirlerinden kopukluğu böyle bir gölün yenmesine neden oldu. 

Bu golle birlikte farkın 2'ye çıkması Bordo-Mavili takımında maçta iyice gardını düşürdü. Trabzonspor kalan bölümde maçı çevirecek gücü ortaya koyamayınca sahadan puansız ayrılması da kaçınılmaz oldu. Bordo-Mavili ekip Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada Alanyaspor'a mağlup olarak lig üçüncülüğü yarışında da şansını hiç iyi kullanmamış oldu. 

Artık bu maçtan gerekli derslerin alınıp yola devam edilmesi gerek.

T S

PEPE KALİTESİNİ GÖSTERDİ

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Nicolas Pepe Alanyaspor'a attığı golle kalitesini herkese bir kez daha çok iyi bir şekilde gösterdi. 

Pepe her an maçın sonucunu değiştirecek meziyetleri sahip bir futbolcu. 

Artık Abdullah hocanın da Pepe'ye çok daha fazla süre vermesinin zamanın geldiğini düşünmekteyiz. Büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen bu zamana kadar takıma istenen katkıyı sağlayamayan Pepe’nin ligin kalan bölümünde gerçek kimliğini göstermesini beklemekteyiz.  

Özellikle Pepe'nin göstereceği performans Trabzonspor'un ligde ve kupa mücadelesinde kaderini yakından ilgilendirecektir.

İyi bir Pepe'nin takıma sağlayacağı katkı ortadadır. 

Pepe'den en iyi şekilde faydalanılmalıdır.

TRABZONSPOR’A YAKIŞAN SEÇİM OLDU

Trabzonspor'un geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçimi adeta bir başkanlık seçimi havasında geçti. 3 adayın yarıştığı seçimden zaferle ayrılan isim ise Mahmut Ören oldu. 

Bu Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçiminde Trabzonspor'un büyüklüğü bir kez daha çok iyi göründü. Diğer birçok kulüp başkanlık seçimini çok az bir katılımla gerçekleştirirken Trabzonspor'un Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçimini bile böyle yüksek bir katılımla gerçekleştirmesi farkını da çok iyi bir şekilde ortaya koydu. Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçiminin bir diğer övünülecek tarafı ise gayet büyük bir sükunetle geçmesi oldu. 

3 değerli adayın yarıştığı seçimi kazanan Mahmut Ören'in de Trabzonspor'u en iyi şekilde temsil edeceğine inanmaktayız.

 Kendisini bir kez daha tebrik ederek görevinde başarılar diliyoruz...

ENİS DESTAN KENDİ GEL!

Enis Destan bizleri hayal kırıklığına uğratmakta. 

Enis Destan Umut Bozok'un gözden düşmesi Onuachu'nun ise milli takıma gitmesiyle takımda birinci forvet durumuna kadar gelmişti. 

Zaman zaman attığı gollerle de kendisine olan güvenleri artırmıştı. 

Ancak son maçlarda Enis Destan'ın çok etkisiz kaldığını görmekteyiz. 

Özellikle Alanyaspor maçında sahada yok gibiydi. Ne topu iyi kullanabildi ne adam geçebildi ne kaleye şut çekebildi ne de yakaladığı yüzde yüzlük gol pozisyonlarını değerlendiremedi. Adeta takım sahada 10 kişi oynuyor gibiydi.

Enis Destan Alanyaspor maçındaki performansıyla bırakın Trabzonspor'u Süper Lig'de oynayacak seviyede değildi. Genç ve gelecek vaat etmesiyle eksiklikleri pek fazla gözükmüyordu. Ama kredisini hızla tüketmekte. 

Bu kötü futbolunu devam ettirmesi durumunda o da eleştirilerden nasibini çok geçmeden almaya başlayacak. 

Bu bakımdan biran önce kendisini toparlamalı ve beklentilere cevap verecek bir performans ortaya koymalı.

HÜCUM BÖLGESİNDE DÜŞÜŞ

Trabzonspor’un bu sezon en çok sıkıntı yaşadığı mevkilerden biri de forvet hattı. Onuachu’nun sakatlanmasıyla birlikte de Bordo-Mavili ekip ileri uçta iyice sıkıntılı bir duruma düştü. Forvet hattında tüm yük Enis Destan’ın omuzlarına bindi. 

Özellikle Onuachu’nun bu sakatlık yaşadığı dönemde bir diğer golcü oyuncu Umut Bozok’un da kazanılması şart. Sonuçta gol kralı olmuş bu oyuncudan ligin kalan bölümünde en iyi şekilde faydalanılmalı. 

Aksi taktirde sadece Enis Destan ile bu işi olmayacağı ortada. 

Umut’ta bu forma şansını iyi değerlendirmeli ve kendisini taraftarlara affettirmelidir. Hem formsuzluğu hem de takındığı tavır nedeniyle taraftarın tepkisini çeken Umut atacağı gol ve gollerle bir anda kendisine olan olumsuz bakış açısını tam tersine çevirebilir. 

Her şey kendisinin elinde...

H Ü C U M

İYİ FUTBOL İYİ ZEMİNDE OYNANIR

Süper Lig’de çoğu zemin çok kötü bir durumda. 

Çok modern statlar olmasına rağmen saha zeminleri ise adeta perişan halde. 

Bu güzel statlara bu saha zeminleri hiç yakışmamakta. 

Bu saha zeminlerinin berbat halde olmasının nedeni de kulüp yöneticileri. Transferden başka bir şey gözleri görmeyen yöneticiler bu stat zeminlerinin halini hiç görmezler mi? Bu saha zeminleri nasıl bu kadar kötü bir duruma gelir hiç olacak iş değil. Bu sahalara neden gereken ilgi gösterilmez. 

Böyle kötü saha zeminlerinin olduğu Türkiye’de iftar edilecek saha zemine sahip ender takımlardan birisi ise Trabzonspor. Papara Park'ta zemini mükemmel bir durumda.  Bordo-Mavili yönetimi de böyle güzel bir zeminin ortaya çıkmasını sağladıkları için kutlamak gerek

Trabzonspor’un stadının saha zeminin diğer kulüplere de örnek olmasını temenni ediyoruz. İyi futbol iyi saha zeminlerinde oynanır. 

Türkiye’de saha zeminlerinin istenen seviyeye gelmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı.