Trabzonspor Antalyaspor deplasmanında 1 puana razı oldu. 

Bordo-Mavili ekip bu karşılaşmada hem futbol hem de sonuç olarak beklentileri boşa çıkardı. Tabii ki istenen futbolun ve sonucun gelmemesinde eksik oyuncuların hiç kuşkusuz fazla olması etkili oldu

Trabzonspor maça erken bulduğu golle 1-0 önde başlasa da bu skor üstünlüğünü koruyamayacağı dakikalar ilerledikçe çok iyi görüldü. 

Nitekim Bordo-Mavili ekibin bu etkisiz futbolu karşısında kalesinde golü görmesi de kaçınılmaz oldu. Bu eksik oyuncu kadrosu ile en iyi alınabilecek sonuç beraberlikti. 

Eğer bu maçtan 1 puan alınmışsa da bunda büyük pay sahibi olan isim taktik ustası Abdullah Avcı oldu. Gerek oyuncu seçimi gerek oyun taktiği ile yine farkını çok iyi ortaya koydu. Adeta bitkin, yılgın bir oyuncu kadrosu ile mücadele etmekte. Ayrıca takımın önemli isimlerinden bazılarının milli takıma gitmeleri bazılarının ise sakatlıklarından ötürü olmayışı nedeniyle takım iyice güç kaybetmiş durumda. Abdullah hocada bu eldeki oyuncu kadrosundan en verimli faydalanmak için büyük uğraş vermekte. Adeta şapkadan tavşan çıkarmakta. 

Göreve geldikten sonra takıma katkıları ortada. 

Şimdi Trabzonspor’u gerek kupa gerekse ligde zorlu maçlar beklemekte. 

Abdullah hocanın işinin bu oyuncu kadrosu ile bu dönemde hiç de kolay olmayacağı ortada. 

Arzumuz Bordo-Mavili ekibin bu zorlu periyodu en hasarsız bir şekilde atlatabilmesi.

TEMELLER YENİDEN ATILMALI

Trabzonspor'da futbolcular büyük bir performans düşüklüğü içinde. 

Aldıkları transfer ücreti ile sahaya yansıttıkları performans hiç orantılı değil. 

Yönetim büyük özverilerde bulunuyor. Futbolcuların bir dedikleri iki edilmiyor. Maaşları gününde ödeniyor. Futbolcuların sadece buna karşılık vermeleri bekleniyor. Ancak görüntü ortada. 

Bu oyuncu kadrosundan daha iyisini beklemenin hayalcilik olacağı çok net görüldü. Artık bir değişim şart. 

İyi bir transfer politikasıyla birlikte güçlü bir Trabzonspor'un temelleri atılmalı.

MENDY KENİDİ TOPARLAMALI

Trabzonspor'da Antalyaspor karşısında futbolcuları bireysel olarak incelediğimiz de, şu da iyi diyebileceğimiz hiç bir oyuncu yok gibiydi.

Ancak bazı oyuncular vardı ki ne söylesek azdı. 

Mehmet Can, Eren Elmalı gol atmasına rağmen Fountas ve Mendy adeta saç baş yoldurdular. Özellikle büyük uğraşlar sonucunda transfer edilen ve beklentilerin büyük olduğu Mendy tek kelimeyle berbattı

Performansıyla bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Ne savunmada iyiydi ne hücum aksiyonların da ne de pas akışlarında. Çok top kaybetti, gereksiz fauller yaptı. Takımın el freni gibiydi. Tam istediği bölgede oynamasına rağmen bu kadar verimsiz kalması Trabzonspor'u da Antalyaspor karşısında çok olumsuz etkiledi. Özellikle eksik futbolcuların çokluğunda Mendy'e çok güven duyuluyordu. Ama Fransız futbolcu beklenen performansının çok altında kalmakta. 

Mendy artık kendini toparlamalı. 

Takıma ilk katıldığında övgüyle bahsettiğimiz Mendy'in gerçek kimliğini sahaya yansıtmasını bekliyoruz.

KUPAYA TAM KADRO

Trabzonspor’da ligin ardından kupa mesaisi yaşanacak. 

Bordo-Mavili ekip Ziraat Türkiye Kupası 5.tur maçında bu hafta içerisinde Manisa Futbol Kulübü’nü ağırlayacak. Bordo-Mavili ekip için bu yılki en önemli hedef kupa. Bu bakımdan Bordo-Mavili ekipte kupaya büyük önem verilmeli

Yok, Galatasaray maçı var rotasyona gidilmesi gibi bir düşünce içerisinde olunmamalı. Takımdaki en iyi 11 ile sahaya çıkılmalı. 

Trabzonspor’da bu sezon için yaşanacak kupa şampiyonluğu önemli bir başarı olacaktır.  

TEŞEKKÜRLER TRABZONSPOR TARAFTARLARINA

Karadeniz takımlarının Trabzonspor'a karşı bir kin nefret içerisinde olduklarını görüyoruz. 

Bordo-Mavili takıma karşı bu bakış açılarını anlamak mümkün değil doğrusu. Özellikle bu takımların başında Samsunspor'un geldiğini hiç tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Bordo-Mavili ekibin Samsunspor'u konuk ettiği maçta Kırmızı-Beyazlı ekibin taraftarlarının yaptıklarının taraftarlıkla hiç bağdaşacak bir tarafı yoktu. Trabzon'a adeta olay çıkarmak için gelmişlerdi. 

Takımlarına tezahürat yapmak yerine 90 dakika boyunca Trabzonspor'a küfür edip durdular. Olacak iş değildi. Neyse ki sağduyulu Trabzonsporlu taraftarları Samsunspor taraftarının yaptığı bu çirkin davranışlara bir karşılık vermediler ve istenmeyen görüntülerin de yaşanmasının önüne geçtiler. 

Büyüklüklerini bir kez daha herkese gösterdiler. 

Bordo-Mavili taraftarları bu anlamda kutlamak gerek

Trabzonspor da Samsunspor'a karşı bir zafere daha imza atarak taraftarlarına da 3 puan hediye etmiş oldu. Bir kere Samsunspor Trabzonspor'un rakibi değil. 

Bordo-Mavili ekip Türkiye'nin 4 büyük kulübünden biri. 

Kuruluşundan bugüne kadar büyük başarılar elde etmiş herkesin gıpta ile baktığı büyük bir camia. Özellikle Karadeniz ekiplerinin Trabzonspor gibi bir kulüple iyi ilişkiler içerisinde olmaları beklenir. Ancak bunu Karadeniz takımlarında göremiyoruz. Ama Trabzonspor bundan bir şey kaybetmez. 

Her zaman ki gibi en iyi cevabı sahada vermekte

Trabzonspor'a düşmanca davranan takımlar ise böyle asansör takım olmaya maalesef devam ederler.