Trabzonspor, Adana Demirspor karşısında karşılaşmaya atak, hızlı ve tempolu başladı. İlk 10 dakika konuk ekibin kalesinde 3 köşe atışı kazandı.  Bu da demek ki, Bordo-Mavililer, oyuna adeta fırtına gibi başlamıştı. Girilen ancak çerçeveyi bulamayan pozisyonların sayısını notlarım arasındaydı. Tam 13 kez gol girişimi yapmıştı Bordo-Mavililer. 6 kez de rakip kaleye şut atmıştı. Afrika kupasından dönen ve son 3 haftada Trabzonspor’un en golcü futbolcusu olan Trezeguet takipçiliğinin semerisini  attığı güzel golle gösterdi. Mısırlı oyuncu attı ama kaçırdı da. 

Trabzonspor’un dünkü ilk on birinde sürpriz isimi Umut Güneş idi.  Mendy-Denswil savunmada yan yana görev yapınca, Berat’ın yanında genç oyuncu Umut vardı. Belki oyunu tam olarak gözükmedi ama önemli hatalar da yapmadı. Hafta içi demek ki iyi çalışmış ki,  Avcı ona güvenerek  forma verdi  90 dakikada sahada sakladı. Mendy arkadan oyunu iyi okuyan ve takımı öne çıkaran bir oyuncu olarak dün akşam görevini yapan oyuncularının başında yer aldı. Fırtına, ilk yarıda 1-0 öne tamamladığı maçta bu devrede farklı  bitirebilirdi.  Ancak konuk ekibinin kalecisi buna izin vermedi.

İlk yarıdaki Fırtına, ikinci yarıda yoktu sahada. Topu rakibine vererek kontrataklarla gol bulmak istiyordu. Ancak bu durum Adana ekibinin direncinin  artırmasına neden oldu. Trabzonspor kalesi şanslı günündeydi. Genç Enis Destan kazandığı toplarla çok oynamayı benimsiyor bu da takımın vitesini artıramamasına sebebiyet veriyor. Daha fazla çalışmalı ve de geliştirmeli. İlk yarıda kaçırılan gol pozisyonları ikinci yarıda arayan Fırtına, kolay kazanması gereken karşılaşmada adeta öldü öldü dirildi. 

Trabzonspor taraftarının huyu, suyu ve yapısını bilen bir kişi olarak şunu yazmak istiyorum. Eğer zirve yarışında olmayan Trabzonspor’a  taraftarları  maalesef  küsüyor. 17 Mart’taki Fenerbahce maçında bakınız,  Papara Park dolacak. Avrupa birçok  önemli liglerinde küme düşme mücadelesi veren bir çok takımların tribünlerinde iğne atsanız yere düşmeyecek  halde olduğunu görmekteyiz. .Dün akşam ki  ilk yarıdaki futbola evet ikinci yarıya hayır. Ama 3 puanda çok önemliydi .