Mutluluktan havada uçtular Mutluluktan havada uçtular

 Sesli, “Benden 15 yılımı çaldılar. Karadeniz Ereğli de 15 yılını kaybetti. Artık yeter bu sefer kirli oyunları bozacağız. Bana yine aday olmayayım diye engel koydular. Suçsuz olduğumu bile bile yine sizinle arama girdiler. Ama hiç problem değil” dedi.
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Murat Sesli, kent meydanında miting düzenledi. Alanı dolduran çok sayıda vatandaşa hitap eden Murat Sesli, Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 proje hazırladıklarını ifade ederek mega projelerini açıkladı.
Coşkulu kalabalığa hitap eden Murat Sesli’yi ailesi de yalnız bırakmadı. İlçenin simgesi olan festivali yapma sözü veren Sesli, “Gerçekler saklanmaz. Hodri meydan. Ereğli’nin en büyük festivalini yapmaya söz veriyorum. Ereğli’deki esnafımıza, sanayimize, halk otobüsçüsüne, taksi durağındaki taksicileri nasıl ki 2008 yılında sizlerden para almadan festival yaptıysak yine Ereğli sanayicisi ve tüccarından para almadan festivaller yapılacak. Nasıl yaptığımı tabii ki biliyorsunuz. Ereğli’de faaliyet gösteren bankalar ve ulusal marketler hepiniz hazır olun. Bundan sonra festivali Ereğli halkı adına sizler yapacaksınız. Bunlarla bitmeyecek. Çocuk yetiştiriyoruz. Büyütüyoruz, ilkokul, orta okul derken üniversiteyi kazanıyorlar. Çocuğumuzu okutacağız. İlk biz başlatmıştık. Geldiğimiz zaman ihtiyaç sahibi çocuklarımıza her ay 5’er bin liralık burs vereceğiz” dedi.
“İhtiyaç sahibi ailelere belediye kart”
Ramazan ayında yapılan kumanya yardımı yerine ihtiyaç sahibi 2 bin aileye 5’er bin liralık alışveriş yapma imkanı sağlayan belediye kartı vereceklerini söyleyen Sesli, “Ramazan aylarında kumanya dağıtımı yapılır. İçine pirinç, bulgur, mercimek konulur. Ama vatandaşa sormazlar neye ihtiyacın var diye. Bunu da kaldırıyoruz. İhtiyaç sahipleri için belediye market getiriyoruz. Ereğli’de 2000 aileye her ay bir tane belediye kartı vereceğiz. İçinde 12 ay boyunca her ay 5’er bin liralık alışveriş yapma hakkı tanıyoruz. Bunları da vatandaşımıza 2 bin ailemize ücretsiz olarak vereceğiz” dedi.

“Adaylık yolunda kuzenim ve ekibimle beraber yol yürüyeceğiz”
Seçmenlerin sandıkta Murat Sesli adını göreceğini ifade eden Sesli şöyle devam etti:
“Merakını biliyorum ve anlıyorum. O sebeple şimdi anlatacaklarım çok önemli. Şahsıma oynanan kirli oyunları hepiniz biliyorsunuz. Bu süreçte çok yıprandım. Sadece ben değil ailem de çok kötü günler geçirdi. Benden 15 yılımı çaldılar. Karadeniz Ereğli de 15 yılını kaybetti. Artık yeter bu sefer kirli oyunları bozacağız. Bana yine aday olmayayım diye engel koydular. Suçsuz olduğumu bile bile yine sizinle arama girdiler. Ama hiç problem değil. Adaylık yolunda kuzenim ve ekibimle beraber yol yürüyeceğiz. O sene bu sene sandıkta Murat Sesli adını yine göreceksiniz. Bir de çok merak edilen sorulardan bir tanesi parti. Partimizi de yakında açıklayacağız. Hem de gümbür gümbür açıklayacağız. Sıkıntı yok, her şey hazırlanıyor. Giyim bankası kuruyoruz. Yine iki bin aileye ulusal markalarla anlaşarak ihtiyaç sahiplerimiz giyim bankamızdan istediği ürünü alacak. İkinci el kesinlikle bulunmayacak. Aş evimiz olacak. Her sabah 06.00-09.00 arası çorba ikramı olacak. Bundan sonra her öğlen 365 gün aşevimizde dört çeşit yemeğimiz olacak. İhtiyaç sahipleri ve yemek yemek isteyen vatandaşlarımız buradan faydalanacak.”

“Kdz. Ereğli’de 18 uygulamasını kaldırıyoruz”
Yakınlarını kaybeden vatandaşlara taziye evi, kongre merkezi, otopark ihtiyacının giderilmesi için yeni otoparklar ve 18 uygulamasını kaldıracaklarını belirten Sesli şöyle devam etti:
“Taziye evi yapıyoruz. Taziye evimizde cenaze sahipleri adına yemek ikramımız, dini vecibeleri gerçekleştirecekleri bir alanımız olacak. Hocalarımız da gerekli desteği sağlayacaklar. Vatandaş kendi acısını yaşarken yemek işiyle uğraşıyor. Bunu da ortadan kaldırıyoruz. Kdz. Ereğli’de belediyenin uyguladığı imar planları ile 18 uygulaması ile mağdur ettiği birçok vatandaşımız var. Göreve gelir gelmez imarla ilgili tüm mağduriyetleri gidermeye, revizyonu yapmaya söz veriyorum. Aylardır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu yola çıkarken Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 proje ile Kdz. Ereğli’yi yeniden inşa etmeye burada 4 mega projemizi açıklayacağız. 100 projemizin 10 tanesi mega proje. Ereğli’nin en büyük sorunu, trafik ve otopark. Biz trafik ve otopark sorununu çözüyoruz ama eski usulde 20 litrelik sarı boya alıp da çizerek değil. Yapacağımız projelerle Ereğli’nin değişik alanlarına 8 bin araçlık otopark oluşturuyoruz. Fiyatları da biz ticaret yapmıyoruz. En cüzi fiyatlar olacak. Şehrimizin bugününü değil. 100 yılını planladık. Şehrimizin en büyük ihtiyaçlarından birisi kongre, fuar, toplantı ve nikah, düğün gibi toplu organizasyonların yapılabileceği bir kültür merkezi. Büyük eksikliği gidermek için uzman ekiplerimizle birlikte Kışla Mahallesi Potbaşı mevkisinde modern mimarisi ile ilçemizin simgesi haline gelecek 15 bin metrekare alan üzerine 500 araçlık kapalı, açık otoparklarıyla ile fuar, kongre ve kültür merkezi projesini hayata geçireceğiz.”

“10 yıldır memlekete çivi çakmayanlar, gelin projelerimizi görün”
Mitingin yapıldığı alana kent meydanı projesi yapacakları vaadinde bulunan Sesli şöyle devam etti:
“Bulunduğumuz bu atıl alana öyle bir vizyon çizdik ki Ereğli bu proje ile parlayacak. Kent meydanı projesi tabelası asılı. Yıllardır burada duruyor. Artık solmuş. 10 senedir bu memlekete çivi çakmayanlar, yıkılan belediye binasına bile çivi çakmayanlar, çivi çakıp da bir hareket yaptırmayanlar sizlere sesleniyorum. Gelin projelerimizi görün. Biz göreve gelir gelmez projelerimizi hayata geçireceğiz. Beni bilenler bilir. Sözümü tutarım. Kent meydanı projemizi sizlere sunuyorum. Ereğli’yi yeniden inşa edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında yüz proje ile karşınızdayız. Bugüne kadar ki kent meydanlarını unutun. İnönü Parkı’nın doğal yapısını koruyarak öyle bir proje ortaya koyduk ki kentimizin yüz yılını planladık. Biliyorsunuz ki en büyük sorunumuz trafik. Kent meydanının altına dört katlı otopark yapıyoruz. Ereğli’nin şehir içi trafik çilesine son vereceğiz. Yayaların güvenliğini sağlayacağız. Otopark sorununu çözeceğiz. Yer altı çarşısı, camisi, külliyesi ile mega bir meydan projesi yapıyoruz. Şimdi sizlerin şahitliğinde bu alana ilk kazmayı vuracağım ve mazbatayı aldığımız ilk gün bu virane alana bambaşka bir vizyon çizeceğiz. Hazırsanız sizin şahitliğinizde ilk kazmayı vuruyorum.”
Başkan Sesli CHP Zonguldak Eski İl Başkan Yardımcısı ve Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Nezih Anıl’ın “35 yıldır projeleri kataloğa koyuyoruz, yapmıyoruz ama halk memnun” şeklindeki ifadelerinin yer aldığı TV programının videosunu izletti.
Sesli, “69 yaşında Ruhi Cöbekoğlu’na “belediyeyi bastonla mı yöneteceksin?’ diyenler bu Temmuz ayında 80 yaşına giriyor. Biz yine onlara bir şey söylemiyoruz. Onları seviyoruz. Takdir Kdz. Ereğli halkının, takdir sizlerin” dedi.
Sesli, kent meydanı projesi çerçevesinde alana ilk kazmayı vurduktan sonra vatandaşlarla kaptaş havası oynadı.