Her maçın ayrı bir taktiği her maçın da ayrı bir kadrosu olduğunu bu akşam bir kez daha gördük. Geçen hafta Fenerbahçe’yim sürklase eden o süper kadro ve oyun taktiği bu akşam Konyaspor'a karşı tutmadı. Tutmazdı da. Futbolun retoriğinde bu yok zaten. Her maçın kadrosu ve oyun taktiği farklıdır. AmaTrabzonsporlu futbolcuların aklı ve ayakları hala Kadıköy'de kalmıştı. Abdullah Avcı geçen hafta Fenerbahce maçına ne kadar iyi calipmişse bu hafta Konyaspor maçına ise o kadar kötü çalışmış. Belki de hiç çalışmamış. Dün akşam  Konyaspor'u yendi Trabzonspor ama öldü öldü dirildi.

Geçen hafta Fenerbahce maçında bile bu kadar heyecan ve korku dolu anlar yaşamamıştır Trabzonsporlular.Avcı'nın Ömür sevgisi takımı bu akşam eksik oynattı. Ben Ömür'ü çıkartır Bakasetas’ı oyuna alır derken Avcı, Berat’ı çıkardı.Bir ara baktık ki sol kanatta iki tane sağ ayaklı oyuncular vardı.Sol bekte sağ ayaklı sağ bek Larsen.  Sol açıkta ise sağ ayaklı Visca. Futbol öyle bir karıştı ki sahada bir ara kim nerede nasıl oynuyor hiç belli değildi.

Koskoca ilk yarı Konyaspor oynadı Trabzonspor seyretti. Çöpe giden bir koca kırk beş dakika. Üstelik golleri kaçıran ise Konyaspor’du. Sezonun toplam şutunu sadece ilk yarı Trabzonspor'a karşı attılar. Ama bir Onuachu tek başına takımını aldı sırtladı. Kötü oynamasına rağmen her nasıl oluyorsa etkili olan Konyaspor'u sadece Onuachu ve Pepe'nin oyun bilgisi ve kültürüyle  yenebildi Trabzonspor. Hele Onuachu'nun attığı ikinci golü ancak tekrarda görebildik. Zlatan İbrahimovic gibi topuğuyla sırtı dönükken golü atması futbol ligimizde bir daha göremeyecegimiz güzellikte muhteşem bir goldü.

Kritik bir maçta müthiş Onuachu golleriyle üç puanı kazanan Trabzonspor hem güven kazandı hem de bu oyundan bir takım dersler çıkarmasi gerektiğini anladı.Kazanılan derbi maçından sonra sıradan bir maçı almak zordu. Yine de bunu başaran Avcı'yı ve oyuncuların iyi niyetini kutlamak lazım