Kadro derinliği yok. Kulübeye bakınca maçı çevirecek kapasitede oyuncu yok. Sahada forma giyenler ise ne yapacağını şaşırmış vaziyetteler. Tribünlerde bir avuç taraftar. Kenarda çaresiz bir teknik heyet. Ve de kara gömlekliler, gözlerinde tavukkarası olan ve trafik polisi gibi düdük çalan bir hakem. Hedefi, Trabzonspor puansız bırakarak lig 3’lüğü için Beşiktaş’ın önünü açmak.

Halbuki Trabzonspor ilk 45 dakikaya iyi başlamıştı. Genç golcüsü Enis Destan ile de nefis bir kafa golü atmıştı. Maçın kırılma anını ise Visca’nın kaleye değil de, pas attığı ancak Fountas’ın yakalayamadığı gol pozisyonu. Fırtına bu pozisyonu gol yapsaydı, maçın skoru belki de 3-2 olmayacaktı. Bu futbol işte her şeye gebe. Bordo-Mavili takımın savunması güven vermezken, orta sahası ise ileri üçlüde yer alan oyuncularına pas aktarımı yapamıyor. 2. Bölgede al gülüm-ver gülüm. Hızlı ve tempolu bir futbol oynamayan Karadeniz takımı, ancak  Kasımpaşa savunmada çoğalınca 3. bölgenin önüne kadar gelip topu teslim ederek geri dönüyor. Son 3 maçın görüntüsü bu artık. Kulübe de ise bebeler var!

Trabzonspor’un içi boşalttırılırken, bugünkü konumu kimse düşünmedi mi acaba ? Teknik direktör Abdullah Avcı, kulübeye bakıyor kimi koyacak sahaya, Umut Güneş ve Poyraz Efe’dan başka. Poyraz’ın alt yapıdan takip eden birisiyim. Bana göre kendini Enis gibi geliştirirse ileride Bordo-Mavili takımın iyi bir oyuncu kazanacağını umuyorum.

Maçın orta hakemi Tugay Numanoğlu ve kıdemsiz yardımcı hakem Mert Bulut’un taca çıkan topu görmemesi sanki karşılaşma uzayda mı oynanıyordu. Ya VAR’daki Emre Malok dönen cins ise bu topun çıktığına nasıl karar veremez Kasımpaşa’nın ilk golünde. İkinci golde penaltıdan. Bana göre tartışmalı bir pozisyon. Belki bu hakem ve triosu Trabzon’a şartlı gelmişler. Hakemlerde, tavuk Karası, halk arasında "Gece Körlüğü" olarak bilinen, tıbbi literatürde ise "Retinitis Pigmentosa" olarak adlandırılan genetik bir hastalık  olmalı ! Hakemlere gözlük, ceplerine yüzlük..

Belki Trabzonspor iyi değil ama. Bu takım bizim. Sancılı bir süreç içinde bordo-Mavili ekip ve de tüm futbolcular. Ancak, Başkan Ertuğrul Doğan  ve teknik direktör Abdullah Avcı, kısa zamanda bu takımı sıkıntılı süreçten çıkaracaktır.