Gençleri niye oynatmıyor diye Abdullah Avcı'ya kızıyorlar. En iyi gencimiz dediğimiz Arif Boşluk ilk on birde sahaya çıkıyor ilk yirmi dakikada bulduğu gollerle Gaziantepspor iki farkla devreyi önde kapatıyor. Demek ki Avcı'nın bildiği var ki bu gençleri sahaya sürmekte imtina ediyor. Kesinlikle öğrendik ki yüzde yüz hazır olduğuna inanmadı hiçbir futbolcuyu oynatmıyor Avcı.  O yüzden gençleri oynatmıyor diye Avcı'ya kızmak yersiz. İlk yarı yolgeçen hana dönen Trabzonspor orta sahasında Berat’ın çıkıp da Umut Güneş'in altı numaraya geçmesi takımın zayıf orta sahasında bir direnç oluşturdu. Böylece goller de peş peşe geldi. Aklı fikri kafası Ziraat Türkiye Kupası’nda olunca  ayakları da çalışmamıştı ilk yarı Trabzonspor’un.

Hem de öyle böyle değil. Saç baş yolduran taraftarlarının sinir sistemlerini bozan bir acayiplik içerisindeydi koskoca Trabzonspor. Seyircisiz tribünlerin yalnızlık veren sessizliği Trabzonsporlu futbolcularin iyice gözlerini yorarken havaya girmekte zorlandıkca pas organizasyonlarındaki beceriksizligi de eklendiğinde ilk yarı boyunca ne yaptığı belli olmayan bir takım izletti Trabzonspor.

Pepe-Onuachu işbirliğinde, Onuachu’nun hattrici, üç dakikada gelen üç gol ve toplamda dört golle dün akşam Trabzonsporun ıssız tribünleri çok güzel bir maçtan mahrum kaldı. Dragus eğer alınmışsa gerçekten iyi bir transfer olacak. Özün sözün kısası Abdullah Avcı, kim ne derse desin futbolu biliyor ve ne zaman ne yapması gerektiğini de biliyor. Onuachu'nun hakkin rahmetine kavuşan efsane başkan  Mehmet Ali Yılmazlı tişörtü kameralara göstermesi onure edici duygusal bur davranıştı.