Dün Rize'de Çaykur Rizespor karşısına çıkan Trabzonsporun ilk on biri süper ligde mücadele eden takımlar içerisinde abartısız en kötü ilk on bir kadrosu. Ben o kadar Trabzonspor maçı izledim, maç kadrosunu gördüm ama bu kadar kötü bir defans hattı ve orta saha hiç bir dönemde  görmemiştim.

Berat ile Mendy defalarca el kol hareketi yapıyor, yetmiyor yanlarına kadar gidip Baniya ile Benkovic'e "nolursun şu topu ortaya at, bana at" diye yalvarıyorlar ama yok. Olmuyor bir türlü o hareketi yapamıyorlar. Nafile kafalarını kaldırıp da o ara boşluğu görüp de atak başlatamıyorlar.

Deli olmamak elde değil. Nasıl dayanıyor Mendy bu yeteneksizlere bu top, beyin ve ayak üçgenindeki koordinasyonsuz topçulara. Adamın yerinde ben olsam çoktan fıttırırdım. İyi sabır var adamda. Yazık günah ya. Arkadaş siz nasıl Trabzonspor'a geldiniz.

Trabzonspor’un şampiyon olmuş kadrosunun defans hattı. Gerçekten Abdullah Hoca bu takımin savunma hattıyla on beş haftada mucizeler yaratmış. Adamın ne günahı var bu kadar özgüvensiz ve futbol yeteneksizi defans hattıyla vallahi de billahi de iyi dayanmış bu zamana kadar.

Defansı hadi geçtim kanat var mı takımda o da yok. Sol açıkta olması beklenen Fountas'ın görev yerinde sağ açık Visca var. Adam hem sağda hem solda.

Üç buçuk adamla koskoca on birin yükü çekiliyor. Futbolda bazen cesaret gerekir. Abdullah Hoca da bir türlü göremediğim tek huy bu cesur adım atma işi. Fountas'in, Eren'in, Bardhi'nin yerinde bence gençler daha iyi performans çıkartırdı hocam.

Şu Bardhi'nin hiç bir faydası yok Trabzonspor'a. Bırak faydayı golü de onun saçmalığı yüzünden yedi Trabzonspor. İşin acıklı yani herkes topçu alırken Trabzonspor sadece seyretmiş.