Trabzonspor’da oyuncu kalitesi çok düştü. Bu takım oynadığı futbol ve bu oyuncu kadrosuyla çok zor maç kazanır ve puan veya puanlar alabilir.  Bordo-Mavililer, Rize Çaykur Rizespor karşısında ilk 20 dakikada etkiliydi. Yeşil-Mavili ekibinin kalesinde, Mendy, Enis Destan ve Bardhi ile girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremedi. Fırtına’da sağ kanat savunucu Hüseyin Türkmen’in sakatlanarak oyun dışı kalmasından ardından bu kez ise ev sahibi takım Trabzonspor kalesinde net gol pozisyonları bulsa da Bordo-Mavili takımın kalecisi Uğurcan kurtarışlarıyla gole izin vermedi.

Birkaç kelime ile Berat Özdemir’e değineceğim. Trabzonspor, Çaykur Rizespor ceza sahasının hemen dışında serbest atış kazanırken uyanıklık yapan Berat hakeminin düdüğünü beklenmeden atışı arkadaşına atmak göndermek isterken rakibe teslim etti.

Yine Berat, orta sahada Trabzonspor’un kazandığı faul atışını erken kullanarak rakibe teslim etti. Ve ev sahibi takımı gol pozisyonuna soktu.

Avcı hoca ve Egemen hoca 33 trilyonluk bu futbolcuya Allah aşkına bir şeyler söyleyin. Enis Destan, kenarlara gelerek ya top kazanıyor ya da top kovalıyor.

Acaba golü kim atacak? Belki Enis’in boşalttığı alanlara orta sahada yer alan Bardhi ve Fountas gibi oyuncuların hamle yapması gerekirken ama nerede böyle futbolcular. Koca Trabzonspor’un onbirinde sadece Mendy var. Gerisi teneke adeta...

İkinci yarının ilk 5 dakikasında etkili görünen Trabzonspor, daha sonra oyundan düşerek ev sahibi takımın ataklarını savuşturmak için mücadele veren bir takım hüviyetine büründü.

Trabzonspor hucümdayken Visca’nın kaptırdığı topta hızlı atağa çıkan ev sahibi takım önce Sol bek Eren’in daha sonra kaleci Uğurcan’ın art arta yaptığı hatanın ardından kalesinde golü gördü.

Karadeniz ekibinin bu kadroyla ne ligde ne de kupada maç kazanması çok zor bence. Çare ise, ara olsa bile gelecek sezonda da takımda direkt yer alacak en az 3-4 oyuncu.