Seyircisiz maçlar tuzsuz çorbaya benziyor. Ne tat var ne de heyecan. Körler sağırlar adeta birbirini ağırlar gibi. Trabzonspor ile İstanbulspor arasındaki maçta böyle idi, Seyirci bir ekibin itici gücü yani 12. Adamı. Bir temaşa sanatı olan futbol hiçbir şeye benzemiyor.

Gelelim 90 dakikaya. Bordo-Mavililer, sahaya ideale yakın kadrosuyla çıktı. İstanbulspor ise maçın başında göz açıp kapayana kadar kalesinde Fırtına’nın acar golcüsü Onuachu tarafından atılan iki gol ile abandone oldu ve gardı düştü. Ancak ilerleyen dakikalarda Osman Zeki Korkmaz’ın öğrencileri oyun disiplininden kopmadılar. Hatta 2005 doğumlu Tunahan Şamdanlı’yı bile sahaya sürdü.

Berat’ın cezalı Tregezuet’nin ise sakatlığı sebebiyle yer almadığı İstanbulspor maçında Bordo-Mavililer iki yarıda da rakibinden çok üstündü. 3-0 sona eren maçı  Trabzonspor daha farklı bir sonuçla tamamlayabilirdi. Ancak Fırtına’nın gol ayakları çok cömert davrandılar. Atılan kadar goller de kaçırdılar.

Gecenin en iyilerinden biri 3 asistle yıldızlaşan Edin Visca idi. Boşnak futbolcu istikrarlı bir ayak. Elinden geldiği kadar oynuyor, koşuyor, mücadele ediyor ve ilerleyen yaşına rağmen Trabzonspor’a büyük katkılar sağlıyor. Teşekkürler Boşnak kardeş. İki gol atarak maça damgasını vuran Paul Onuachu da sakatlıktan sonra  her geçen maç daha iyiye gidiyor. Bordo-Mavili forma ile ilk golünü kaydeden Thomas Meunier ise görevini yapanlar arasındaydı. Trabzonspor, kolektif bir 90 dakika oynadı.