Tonya Bağımsız Belediye Başkan Adayı Veysel Kurt doğalgaz hattının geçtiği Kalınçam köyünde yaptığı ziyaretlerde gelen "Doğalgaz bahçemden geçiyor ben yakamıyorum sahil yakıyor. Bu nasıl iş?" sorusu ve tepkisi üzerine Kurt; Vakfıkebir in, Beşikdüzü'nün hakkı olan Tonya'nın da hakkıdır dedi.  

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kurt; “Dünya gelişiyor, ülke gelişiyorsa bundan Tonya’da payını almalı. Uzun yıllardır, ulaşım, sağlık, eğitim konuları başta olmak üzere içerideki ilçeler mağduriyet yaşadı. Hala da yaşıyor. Tonyalı Sahildekiyle askere gitti, sahildekiyle vergi verdi ama sahildekinin konforunu yaşamadı.

Ekrem İmamoğlu memleketi Trabzon’da Ekrem İmamoğlu memleketi Trabzon’da

Yaşayamadı. Vatan dedi, bayrak dedi. Doğalgaz önemli bir konfor aracıdır. Sahil ilçelerimiz Vakfıkebir'e, Beşikdüzü'ne gelen doğalgaz Tonya toprağından geçer. Vakfıkebir, Beşikdüzü kazıyı üstlendi doğalgazı kullanıyor. Tonya Belediye’si kazıyı üstlenmedi. Parke taşlarına kıyamadı. Doğalgazı almadı. Diğer bir deyişle doğalgaz konforunu Tonyalıya çok gördü” şeklinde konuştu.

Zannetiliyor ki Tonyalı bunu bilmiyor diye Kurt; “Kazıyı üstlenmiyorum yazısını bilmiyor. Kaçırılan fırsatı bilmiyor. Sonradan oluşan tepkiler üzerine yazılanları bilmiyor. Geleceğe yazılı vaatleri bilmiyor. Biliyor her şeyi. Vizyonsuzluğu da biliyor. İdareyi maslahatcılığı da biliyor. Oy zorundan yeni sarılmalarınızı da biliyor. Ben ülke gibi bağımsız aday olarak her Parti'ye, her hükümete yakınım. Hayrat gibiyim. Önümü ilikler Tonya toprağından geçen o dağalgazı alırım. Nasiplisi de inşallah biz olacağız.” şeklinde konuştu.

Editör: Esra Nur Pervan