Berat ile Bardhi ikilisinin altı ve sekiz numarayı paylaşması zaten handikaplı olan Trabzonspor orta sahasını yumuşattığı gibi on numara pozisyonda oynayan Pepe'nin ise kendisi burada aklı saha dışında tavırları, ilk yarıda takımı Kayserispor karşısında iyice etkisiz bırakmıştı. Hal böyle olunca da mecbur Meunier hem top yapıyor hem top alıyor sonra da sağ çizgiye inip orta kesiyor Enis Destan'a da sadece kafayla topu ağlara sokmak için uzanmak kalıyor. Buna rağmen dün akşam resmen bir hakem faciası daha yaşadı Trabzonspor. Bir kaç hafta önce Fenerbahçe maçında Fenerbahçe’nin üçüncü golünden önce yapılan faulü görmeyen hakem ve VAR odası bu aksam Bardhi'nin golünden önce Visca’nın tertemiz top çalmasına faul çaldılar. Facia henüz 12. dakikada Berat'in faul dahi olmadığı bir pozisyonda hakem Çağdaş Altay'dan sarı kart görmesiyle başladı. Öyle ki olmayan bir pozisyonda Menuire’ in topa müdahalesine penaltı veren hakem en az dört dakika VAR'dan teyit dinledi. Olmadı gitti kendisi izledi. Ancak o zaman fark etti az daha yapacağı fahiş hatayı.

Bardhi'nin mükemmel golünü daha öncesinde faul var diye iptal eden hakem Çağdaş Altay'a nazire edercesine Pepe göstere göstere attı takımının ikinci golünü. Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz'ın takımına öğrettiği tek şey penaltı alma ve hakemi kandırma pozisyonları olmuş. Ceza sahasına giren atıyor kendini yere. Geçen hafta Sivasspor'a yenildiğimiz maçta da bu güzel oyunu görmüştük Trabzonspor'da. Gayet de iyi oynadığı maçta Federasyonun verdiği saçma sapan ceza nedeniyle tribünlerde seyircinin olmayışı o golü getirecek konsantrasyonu vermemişti bir türlü Trabzonspor’a. Her zaman söylediğim gibi seyircisiz maç oynatma cezası futbolun temel argümanını öldüren bir yöntem. Bir an önce değişmeli. Passolig neden uygulamaya sokuldu, seyircisiz oynama cezası niye var peki.

Her şey güzel giderken kaleci Uğurcan Çakır’ın kendisine de Trabzonspora da yakışmayan laubaliliği Kayserispor'a hem farkı bire indirme fırsatı verirken hem de tribünlerinde yuhalanan Kayserispor’a o andan itibaren moral ve destek verdi. Güle oynaya alınacak maçın son on dakikasında ecel terleri döktürdü. Dün akşam Kayserispor beraberliği yakalayabilecek duruma gelseydi eğer Uğurcan Çakır, hakemden daha çok konuşulur ceza ona kesilirdi.