Yusuf Aksoy:" İmamların ve muhtarların görevden alınmasını talep ediyorum." Yusuf Aksoy:" İmamların ve muhtarların görevden alınmasını talep ediyorum."

Vali Orhan Tavlı, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Samsun basının gücünden ve birlik içerisinde oluşundan memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Orhan Tavlı, "Hep birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Basın alanında güçlü bir şehir olan Samsun'da, gazetecilerin sağladığı birlik ve beraberlik bizleri son derece memnun ediyor. Şehrimizin tanıtımı noktasında birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda geride bıraktığımız günlerde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladık. Bir kez daha Samsun'da gazetecilerin bu özel ve anlamlı günlerini kutluyorum" diye konuştu.

Samsun'a Basın Müzesi
Vali Orhan Tavlı'nın ziyareti karşısında duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ise "Valimize, Samsun basınına yönelik güzel sözlerinden dolayı teşekkür ederiz. Samsun'un gelişimi için bugüne kadar üzerine düşen hiç bir görevden kaçmayan gazeteciler olarak, bundan sonra da aynı heyecan içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimize kazandıracağımız 'Basın Müzesi' başta olmak üzere birçok çalışmayla ilgili hazırlık aşamasındayız" diye konuştu.
Vali Tavlı ve gazeteciler, ziyaretin sonunda günün anısına birlikte bir fotoğraf çektirdi. Hayatını kaybeden Samsunlu gazetecilerin fotoğraflarının yer aldığı köşeyi inceleyen Vali Tavlı, "Hayatlarını kaybeden değerli basın mensuplarına Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA