Kurt gençler, kadınlardan sonra şimdi de esnaflarla bir araya geldi. Ağreleyas Lokantasında gerçekleştirilen toplantıya esnaflar büyük ilgi gösterdi. Kurt, toplantıda Tonya’yı hep birlikte yöneteceğinin sözünü verdi.

Hıdırnebi’de yıkım devam ediyor Hıdırnebi’de yıkım devam ediyor

detail-photo-fancybox-0
Belediye Başkan Adayı Veysel Kurt, esnaflara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İlçemizin vefalı esnaflarıyla bir araya gelerek hasbihal etmek için buradayız. Öncelikle katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Bu akşam bu toplantımıza gösterdiğiniz ilgi, alaka bizi ziyadesiyle memnun etti. Allah hepinizden razı olsun. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah nasip ederse göreve gelirsek, seçimden seçime değil, iki üç ayda bir bir araya geleceğiz. Sorun ve önerilerinizi alarak ilçenin geleceğini birlikte planlama ve birlikte yönetim formülünü geliştirerek katılımcı demokrasiye katkı sağlamaya çalışacağız.
detail-photo-fancybox-1
Daha sonra soru cevap bölümünü geçildi. Esnafın özellikle dile getirdiği yüksekokul öğrencilerinin ilçede ikametinin sağlanması, turizm sektörünün geliştirilmesi ikram ve konaklama sorunlarının çözülmesi, Tonya Süt Kooperatifiyle birlikte ele alınarak hayvancılığın geliştirilmesi, orman emvalinin işlenerek katma değerinin artırılması, Çağırbağı-İskenderli-Kürtün ve Şalpazarı ilçeleriyle ulaşım alternatiflerinin çoğaltılması, işsizliğe katkı sağlayacağından istihdam öncelikli yaygın eğitim kurslarının açılması hususları masaya yatırıldı. Çözüm önerileri tartışıldı. Kısa vadeli planlamalar yapıldı ve ilçenin geleceği ile ilgili önemli kararlar alındı.

detail-photo-fancybox-2detail-photo-fancybox-3