Bayburt  Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni Programı Belli Oldu Bayburt Dede Korkut Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni Programı Belli Oldu

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanvekili, Otel ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Sanayi Sitesi PTT şubesinin kapatılmasına tepki gösterdi.

Giresun Sanayi Sitesi'nde bulunan PTT şubesinin kapatılması, sanayi esnafının yıllardır alışık olduğu bir hizmetin yok edilmesi anlamına geliyor. Bu duruma, esnaf ve sanatkarlar tarafından tepki sürüyor. GESOB Başkanvekili Ayhan da tepkisini “Giresun’u ortadan ikiye bölüp, Ordu ve Trabzon’a bağlayın belki hizmet alırız” dedi.

Aynı zamanda Öz Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı da olan Ayhan, “Sanayi esnafının saati, dakikası çok önemli. El emeği göz nuruyla çalışan bu insanlar için zaman büyük bir değer taşıyor. Yıllardır alışık oldukları PTT şubesinin hizmetlerini, sahadan haberdar olmayan bazı kişilerin deri koltukta oturup klimadan faydalanarak aldıkları bir kararla bir anda iptal etmesi kabul edilemez. Bu hizmetin iptal edilmesi, sanayi bölgesindeki işleyişi olumsuz yönde etkileyecek. Giresun’u ortadan ikiye bölüp, Ordu ve Trabzon’a bağlayın belki hizmet alırız” çıkışını yaptı. Ayhan, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti ve milletvekillerine seslenerek, “Bu yanlış karardan dönülmesi gerekiyor. Esnafın sesine kulak verin. Halkın ve esnafın yanında olmayanlar günün sonunda hep kaybedenler olurlar” çağrısında bulundu.