Giresun Uğur Anadolu Lisesi, Türkiye’nin geleceğine değer katacak öğrencilere eğitim desteği veriyor. 25 Mayıs ve 1 Haziran’da yapılacak sınavda başarılı olacak öğrenciler, ‘Uğurlu Gençlik Bursu’ almaya hak kazanacak.  

Her yıl öğrencilere verdiği eğitim bursu ile adından söz ettiren Giresun Uğur Anadolu Lisesi, bu yıl da geleneği sürdürüyor. Türkiye’de lise kademesindeki tüm öğrencilere açık olan Uğurlu Gençlik Bursu ile başarılı öğrenciler, sadece bilgi değil aynı zamanda gelecekleri için de sağlam bir temel kazanacaklar. 25 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da 8, 9 ve 10’uncu sınıflar, 1 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da ise 11’inci sınıflar için düzenlenecek Uğur Tanı Sınavı (UTS) ve mülakat değerlendirmesi ile Giresun Uğur Anadolu Lisesi’nde burslu okuma hakkı elde edecek. 

Yamaçtan kopan kayalar seyir halindeki araca isabet etti Yamaçtan kopan kayalar seyir halindeki araca isabet etti

“Ülkemize değer katacak gençleri yetiştirecek olmak heyecan verici” 

Uğur Okulları olarak geride bıraktıkları 55 yılın tamamını eğitime adadıklarını belirten Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, “Uğurlu Gençlik Bursu bu adanmışlığın göstergelerinden yalnızca biri. Bizler yarım asrı aşkın deneyimlerimizle iz bırakacak işlere imza atmanın gururunu yaşadık, bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Giresun Uğur Anadolu Lisesi’nin Uğurlu Gençlik Bursu ile ülkemize değer katacak gençleri yetiştireceğini bilmek bizleri ilk günkü kadar heyecanlandırıyor. Geleceğe hem akademik hem bilimsel anlamda donanımlı bireyler yetiştirdik, daha da yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi. 

Uğur Okulları Genel Müdürü Mustafa Çakır ise, “Yarım asrı aşkın sınavlara hazırlık geleneğimizden aldığımız güçle kişisel ve kültürel farkındalığı gelişmiş, dünya vatandaşı, duyarlı, saygılı ve hepsinden önce mutlu bireyler yetiştirmeye devam ediyoruz. Uğur Okulları’nın yeni nesil eğitim yaklaşımları ülkemize değer katan, uluslararası başarılarıyla bizleri gururlandıran başarılı nesillerin yetişmesini sağlıyor. Bu kez ülkemize değer katacak gençleri Uğurlu Gençlik Bursu ile Giresun Uğur Anadolu Lisesi’nde yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.