TBMM’de bu hafta Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi görüşülüyor. Görüşmeler esnasında söz alan Aydın, gençlerin asıl sorunlarının görmezden gelinerek arka plana atıldığı belirtti. 

Ak Parti hükümetinin uyguladığı etkisiz ve yanlış politikalar yüzünden bugün evlenecek gençlerimiz büyük zorluklar altında dünya evine girebilmektedir diyen Aydın şu şekilde devam etti: İşsiz ve maddi imkansızlıklar altında mücadele etmek zorunda bırakılan bu ülkenin evlatlarına, lütuf gibi gösterilerek yardım edilmek planlanmaktadır. Gençlere sadece evlilik yolunda yardımda bulunmak ve onların asıl önemli sorunlarını dile getirmeden 2. plandaki sorunlarını ele almak büyük yanlıştır. Sorarım sizlere işi olmayan gençlerimiz nasıl evlenecek? Nasıl yuva kuracak? Bugün Trabzon’da sadece düğün salonu kirası en düşük 80.000 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer yapılması gereken alışverişleri hiç hesaba katmadan sadece düğün salonunu kiralayamayacak gençlerimiz bulunmaktadır.
Türk Gençliğini Kahvehane Köşelerine Terk Ettiler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine hitaben söylediği şu sözü hatırlatmak istiyorum: Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz, Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz. Atatürk’ün gençlerimize verdiği önem ortadayken, bugün kahvehane köşelerine terk edilen gençlerin Ak Parti hükümetinin eseri olduğunu ifade eden Aydın, atanmayı bekleyen gençlerimiz için hangi çözüm önerileri geliştirdiniz? Önceliğiniz liyakat için mülakatı kaldırmak olmalıdır. Nitekim mülakatların kaldırılması daha önceden sözü verilen fakat seçim propagandasından öteye geçmeyen bir vaat olarak kalmıştır. Bugün Türk Gençliğine yapacağınız en büyük iyilik; mülakatı kaldırmak, yeni iş alanları oluşturmak, meslek gruplarına daha fazla önem vermek ve üniversitelerde ihtiyaca binaen öğrenci yetiştirmektir, dedi.

İmperial Hastanesi 17. yılını kutladı İmperial Hastanesi 17. yılını kutladı

Laf Olsun Torba Dolsun Mantığıyla İcraat Yapmayın
Ak Parti’nin gençler için yapmaya çalıştığı icraatlara değinen Yavuz Aydın, Gençlere vergisiz telefon, tablet ve bilgisayar vererek asıl sorunlarını görmezden gelemezsiniz. Kaldı ki yaptığınız bu yardım 9500TL’yi geçmeyen yerli cihazların satın almasında geçerli olarak, resmen laf olsun torba dolsun mantığıyla yapılmış bir icraat olarak karşımıza çıkmıştır. Sonuç olarak gençlerimizin geleceği için yapıcı ve somut adımlar atmak büyük önem arz etmektedir. Bu olumsuz tablonun meydana gelmesinde tek sorumlu hiç şüphesiz Ak Partidir. Gençlerimize daha yaşanabilir bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti sunmak ve onların yurtdışında değil de kendi öz vatanlarında gelecek planı kurmasını sağlamak için öncelikli sorunlarını göz ardı etmemenizi talep ediyorum dedi.

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta