AK PARTİ ADAYLARINI TANITACAK

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı, Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzaktan bağlantı ile, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon Milletvekillerinin ve Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin katılımları ile düzenlenecek aday tanıtım toplantısı programında Trabzon’da ilçe Belediye Başkan Adaylarını tanıtacak. AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu aday tanıtım programı hakkında, “Adaylarımız önce davamız sonra milletimiz için canla başla çalışan bir kadrodan oluşuyor. Trabzon’umuzun ve AK Davamızın gönüldaşlarının aday başkanlarımızın arkasında sık saflar oluşturacağından endişemiz yok. Daha önce adaylığı açıklanan Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Av. Ahmet Metin Genç’i Trabzon bağrına bastı ve coşkuyla karşıladı. Şimdi de büyükşehir adayımızın ve Cumhurbaşkanımızın yanında canla başla çalışmaya devam edecek İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak olmanın mutluluğunu hissediyoruz. Trabzon’umuzda 18’de 18 yapmak için Cumhur İttifakımız olan Milliyetçi Hareket Partisi ve adaylarımız ile omuz omuza ilk günden itibaren birlikteliğimiz sahada ve her alanda devam ediyor. İnşallah Trabzon Cumhur ittifakının birlikteliğinde Türkiye Yüzyılı Şehirleri İnşa etme yolunda öncü bir kent haline gelene kadar çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Bu vesile ile önceki dönemlerde Trabzon’umuzu daha ileriye taşımak ve hemşehrilerimize daha iyi imkanlar sunmak için hizmet eden Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkürü borç biliyor ve Ülkemize, Trabzon’umuza ve davamıza ettikleri bu önemli hizmetler için şimdiden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AGD’DEN KTÜ’YE ZİYARET

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Anadolu Gençlik Derneği Trabzon Şube Başkanı Muhammed Eskici ve beraberindekileri makamında kabul etti. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Trabzon Şube Başkanı Muhammed Eskici, beraberindeki Eğitim Komisyon Başkanı Hasan Nuri Ustakurt, Üniversite Komisyon Başkanı Mehmet Emin Göktaş ve Liseler Komisyon Başkanı Furkan Tufan ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Trabzon Şube Başkanı Muhammed Eskici, Anadolu Gençlik Derneği’nin gençliğe yönelik faaliyetlerini Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya aktardı. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek gençlik adına yapılan tüm çalışmaları, yakından takip etmeye gayret ettiklerinin altını çizdi. Ziyaret, fikir alışverişi ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

Nokta Atış - 23.02.2024 Nokta Atış - 23.02.2024

ÜRETİCİLER DE GENÇLEŞTİRİLMELİ

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, TRT Trabzon Radyosu’nda her hafta yayınlanan Fındık Saati Programına konuk olarak yaşlılık ve gerekli olan gençleştirme konusuna değindi. Fındığın ilk dikim alanlarının bulunduğu Trabzon’da 20 yıldan beri Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında yaşlı bahçelerin sökülerek farklı sistemler ile yeniden oluşturulduğunu hatırlatan Eyyüp Ergan, “Bahçelerin yenilenme ve gençleştirilmesinde herkese örnek olup, önderlik yaptık. Ancak bahçelerin yaşlı olduğu Doğu Karadeniz’de buralarda tarım yapan nüfus da yaşlanıyor. Bu da büyük sorun. Ömrü 50-60 yıl olan, ama 100 yıldır dikili olan bahçeler var. Bu bahçelerde çalışanların büyük kısmı da yaşlı nüfus haline geldi. Gençlerimiz ise sadece resmi ve masa başı işlere talip oluyorlar. Ya da ticaret yapmayı tercih ediyorlar. Üretmeyi adeta unutuyorlar.  Oysa toprak ve tarım geleceği olan bir sektör. Bahçelere sahip çıkacak genç üreticiler yetiştirmek zorundayız. İşin özeti, fındık tarımında üretenler ile üretilen bahçeleri gençleştirmemiz gerekiyor. Böylelikle hem genç nüfusun istihdamı artacak, genç müteşebbisler çıkacak, hem de içeride ve dışarıda kazanç sağlamış olacağız. Borsa olarak gençlerin fındık bahçelerine sahip çıkması için de çalışmalar yapacağız.” dedi.

Editör: Sinem Demirgöz