Tünelde meydana gelen çökme durdu Tünelde meydana gelen çökme durdu

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Atakum Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2 günlük çalıştayda, Atakum ilçesindeki okullarda görev yapan psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale ekip üyeleri bir araya geldi. Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, çalıştayın açılış konuşmasında ekiplerin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin sadece akademik başarılarına değil, duygusal ve sosyal gelişimlerine de odaklanmanın gerekliliğini belirtti. Ekiplerin güçlendirilmesi ve kriz durumlarında etkili müdahale yapabilmeleri için yapılan çalıştayın önemine değinen Yetik, ekip üyelerinin bu konuda daha donanımlı hale gelmelerinin önemli olduğunu ifade etti.
Çalıştayda, psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale konularında vaka çalışmaları yapılarak ekip üyelerinin becerilerinin arttırılması hedeflendi. Katılımcılar, interaktif oturumlar ve atölye çalışmalarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşarak birbirlerinden öğrenme fırsatı buldular. Çalıştayın sonunda ekip üyeleri daha güçlü ve etkili bir şekilde öğrencilerin psikososyal ihtiyaçlarına yanıt verebilecekleri konusunda yeterliliklerini artırdılar.
Ayrıca, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında bölgeye psikososyal destek hizmetleri sağlamak amacıyla psikolojik danışmanların gönderildiği bilgisi de katılımcılara aktarıldı. Bu bağlamda, okul psikososyal koruma ve önleme ekiplerinin etkin bir şekilde kriz durumlarına müdahale edebilmesi için yapılan vaka çalışmaları ve deneyim paylaşımları büyük önem taşıdı.
Çalıştayın sonunda, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, gelecek dönemde okullarda psikososyal destek hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulması için yapılan çalışmaların devam edeceğini belirterek, bu tür etkinliklerin, öğrencilerin ve okul personelinin psikososyal ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir rol oynadığını vurguladı.