Altınordu Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi'nde düzenlenen programda Ordu Vali Yardımcısı Turgay Engin, Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, öğrenciler ve davetliler bir araya geldi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müze Müdürü Mustafa Seyfullah Kolasıoğlu, Uluslararası Müzeler Konseyi tarafından 18 Mayıs'ın Müzeler Günü olarak ilan edildiğini ve müzelerin önemini vurguladı. 
Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak ise yaptığı konuşmada müze faaliyetleri için yeni bir bina ihtiyacının olduğunu ve Altınordu'da eski vali konağının bu amaçla tahsis edileceğini söyledi.   Toparlak, "Bakanlığımızın ekonomik imkansızlıklarından dolayı hayata geçiremediğimiz müze alanı projesini Valimiz Muammer Erol’un girişimleriyle hayata geçireceğiz. Önümüzdeki yıl 18 Mayıs Müzeler Günü'nü yeni hizmet binamızda karşılarız diye düşünüyorum" dedi. 

Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar Limni Gölü'nde kamp kurup JAK ekiplerinden dağ tırmanışı eğitimi aldılar

Konuşmaların ardından lise öğrencileri tarafından "Müzayede" adlı drama oyunu canlandırıldı. Daha sonra müzik dinletisi eşliğinde müzedeki sergi protokol üyeleri tarafından gezildi. Müzeler Günü programı yapılan kazı alanı eğitimi ile son buldu.