Trabzonspor'da iyi gidişat Alanyaspor yenilgisiyle sona ermiş ve moraller alt üst olmuştu.

Bu maçta alınan yenilgi kadar yenen basit goller de büyük hayal kırıklığına neden olmuştu. Bordo-Mavili takım bu hafta bu moral bozukluğu ile sahasında Karagümrük karşısına çıktı. Trabzonspor'un Alanyaspor maçının ardından Karagümrük karşısında nasıl bir performans ortaya koyacağını çok merak ediyorduk doğrusu.

Ancak bu maçta öyle bir Trabzonspor izledik ki tek kelimeyle harikuladeydi. Futbolun tüm doğrularını bu maçta sahaya yansıtan Bordo-Mavili takım adeta Karagümrük'ü sahadan sildi. Trabzonspor 5 gol attı ama bir o kadar da kaçırdığını söyleyebiliriz. Bu sezonun belki de en iyi futbolunu ortaya koyduğu maçtan farklı bir skorla galip ayrılarak büyük moral buldular.

Aldığı galibiyetin yanı sıra şahane futboluyla gözümüzün pasını silen Bordo-Mavililer ligde kalan maçların yanı sıra kupada oynanacak karşılaşmalar öncesi de güven verdiler. Arzumuz Trabzonspor'un bu iyi futbolunu devam ettirmesi ve gerek lig gerekse de kupada arzu edilen hedefe ulaşmasıdır.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.21.00

AVCI DOĞRU YOLDA

Kötü sonuçlar alındığında hemen hedef tahtasının ilk sırasına koyulan isimler teknik adamlar oluyor... Başarısızlığın faturası bu isimlere kesilir.

Trabzonspor'da da teknik direktörlük yapmanın nedenli zor olduğunu da herkes az çok çok tahmin eder sanırım. Büyük başarılara alışkın olan Trabzonluların kötü sonuçları hazmetmesi de hiç o kadar kolay olmaz. Bazen alınan iyi sonuçlar bile Bordo-Mavilileri tahmin etmez. İyi sonucun yanı sıra zevk veren bir futbol da izlemek isterler. Bu nedenle teknik patron Abdullah hocanın da işinin hiç de kolay olmadığı bir gerçek. Ancak Avcı yönetimindeki Trabzonspor'un giderek daha iyi bir futbol ortaya koyduğunu görmekteyiz. Avcı'nın son Karagümrük maçında sahaya sürdüğü ilk 11, oyun taktiği ve oyuncu değişikleri adeta ustalık derecesindeydi.

Kupa maçında Galatasaray'ı sahadan silen Karagümrük gibi tehlikeli bir rakip karşısında alınan galibiyette en büyük pay sahibi olan ismim Abdullah hoca olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer Abdullah hoca ve ekibine gereken sabır ve destek gösterilirse o tadı damağımızda kalan şampiyonluğu çok kısa bir zaman içerisinde yeniden yaşayabiliriz.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.21.00 (3)

TUTAN VE ATAN İYİ OLMALI

Trabzonspor'un geçen hafta Alanyaspor karşılaşmasında aldığı yenilgi de atanı ile tutanın iyi olmayışı etkili olmuştu.

Aksi taktirde Bordo-Mavili takım bu maçta da hiç fena bir futbol ortaya koymamıştı. Özellikle Alanyaspor maçında Enis Destan kaçırdığı net gollük pozisyonlarla adeta saç baş yoldurmuştu. Bu da kaçar mı dercesine birçok net gollük pozisyondan faydalanamamıştı. Aslında son haftalardaki formsuzluğunu bu maçta da devam ettirmişti. Haliyle de Abdullah hoca çok doğru bir karar vererek kendisini Karagümrük maçında yedek kulübesine çekti.

Trabzonspor formasının bu kadar ucuz olmadığının mesajını da kendisine çok iyi vermiş oldu. Enis Destan'da gerekli mesajı almış olsa gerek Karagümrük maçında oyuna dahil olduğu andan itibaren istekli ve arzulu futbolu ile dikkatleri üzerine çekti. Bordo-Mavili futbolcular Trabzonspor'da oynadıklarını farkında olacaklar.

Enis Destan ve diğer tüm Bordo-Mavili oyuncular her maçta tüm güçlerini sahaya yansıtarak oynamalı.

Trabzonspor'un en iyilerin forma giyindiği bir büyük kulüp olduğunu unutmamalılar. Bu formayı hak etmeyenlerin de işi asla Trabzonspor’la olamaz.

Mendy Ortada Daha Yararli Olabi̇li̇r

MENDY ORTADA  DAHA YARARLI  OLABİLİR

Trabzonspor’da teknik patron Abdullah Avcı son maçlarda stoperde sürekli Batista Mendy’e forma şansı vermekte.

Tabiki hocanın bir bildiği vardır elbette.

Ancak böyle meziyetli oyuncunun savunma hattına hapsolması ne kadar doğru bir tercih bu tartışılacak bir durum olsa gerek.

Mendy stoperde de oynayabilir.

Ancak böyle meziyetli bir oyuncunun stopere hapsetmek Trabzonspor adına olumsuz bir durum olduğunu belirtmeliyiz.

Topla oynamayı seven, dikine oynayabilen ve ara pasları iyi atabilen Mendy’nin orta sahada çok daha fazla verimli olacağı düşüncesindeyiz.

Elinizde de 2 stoperiniz varken Mendy’i bu bölgede oynatmak pek mantıklı görünmemekte. Karagümrük maçının son bölümünde Abdullah hocanın Mendy’i öne çektiğini gördük. Abdullah hocanın Fenerbahçe maçında Mendy tercihi ise nasıl olacak bunu şimdilik kestirmek zor.

Ancak Trabzonspor için böyle büyük önem teşkil eden maçta her detaya çok dikkat edilmeli.

Bizim beklentimiz Baniya ve Fernandez’den birinin stoperde oynaması Mendy’nin ise ortaya sahaya çekilmesi yönünde.

Bekleyip göreceğiz…

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.21.51

KALEDE UĞURCAN OLMALI

Trabzonspor’un bu sezon sıkıntı yaşadığı mevkilerden biri de kale.

Uğurcan’ın alternatifinin olmayışı kalede sıkıntı yaşanmasına neden oluyor.

Sakatlığı nedeniyle Uğurcan Çakır’ın yokluğunda Karagümrük maçında kaleyi koruyan Muhammet Taha Tepe’nin yetersiz olduğu çok net gördük.

Neyse ki Trabzonspor o kadar üstün bir futbol ortaya koydu ki Karagümrük’ü kaleye neredeyse hiç yaklaştırmadı. Bu da kalede çok büyük bir sorun yaşanmamasını sağladı. Fenerbahçe ile oynanacak kritik 90 dakika öncesi Uğurcan’ın hazır bir duruma getirilip maça çıkması sağlanmalı.

Uğurcan’ın sahada olması takım arkadaşlarına büyük moral ve motivasyon sağlayacağı gibi rakip takım oyuncuları için de o kadar olumsuz bir durum olacaktır. Uğurcan da bu maçtaki başarılı performansı ile ne kadar büyük bir kaleci olduğunu herkese bir kez daha göstermeli...

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.21.51 (2)

FENERBAHÇE VE HAKEMLER

Bu sezon açık açık Fenerbahçe ve Galatasaray hakemlerin koruması altına girmiş durumda. Fenerbahçe ve Galatasaray hakem desteklerini de arkalarına almış olarak yollarına fire vermeden ilerlemekteler.

Adeta yenilmez armada olmuş durumdalar. 

Son olarak Fenerbahçe'nin Pendikspor'u konuk ettiği maçta da yine bir hakem faciası yaşandı. Resmen maç Pendikspor'un elinden alınıp Fenerbahçe'ye verildi. Ne zaman Fenerbahçe sıkışsa hakemler devreye girip biranda Sarı-Laciverli ekip lehine skorun dönmesine neden oluyorlar. Pendikspor maçında en az 2-3 Fenerbahçeli oyuncunun kırmızı kart görmesi gerekirken bunlar es geçildi.

Özellikle Fenerbahçeli oyuncu Mert Hakan'ın hakemin yanına giderek, "Dikkatli ol buradan çıkamazsın" şeklinde tehdit vari konuşmasına rağmen kart görmemesi sözün bittiği yerdi. Yine Mert Hakan'a bu maçta attığı golden sonra Pendikspor yedek kulübesine yaptığı el kol hareketlerine karşı kart gösterilmemesi de yine bir başka skandal durumdu. Şimdi Trabzonspor böyle bariz bir şekilde kollanan Fenerbahçe'yi konuk edecek. İlk maçta da Trabzonspor'un başına gelenler malum ortada. Trabzonspor yönetimine de büyük iş düşmekte.

Bordo-Mavili yönetim bu maç öncesi suskun kalmamalı.

Trabzonspor’un Fenerbahçe maçında en büyük rakibi maçın hakemleri olacaktır.

İş işten geçmeden adil bir yönetimin sağlaması için ne gerekiyorsa yapılmalı.

Aksi takdirde olacaklar belli.

Bizden uyarması...

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.21.51 (1)

YENİDEN BASKETBOL

Trabzonspor'da basketbol şubesi hayata geçirildi.

Tabi basketbolun hayata geçirilmesi sevindirici bir durum.

Ancak gel gelelim basketbol şubesinin hayata geçirilmesiyle birlikte ekonomik olarak kulübe nasıl bir fatura çıkacağı.

Basketbol şubesi büyük bütçeler gerektiren bir spor dalı.

Üstelik ne kadar başarı sağlansa da hiç bir getirisi olmayan bir spor branşı. Kulübün büyük bir borç altında olduğu dönemde basketbol branşının hayata geçirilmesinin gerçekten büyük cesaret gerektiren bir karar olduğunu ifade edebiliriz. Teknik heyet ve oyuncu kadrosuna ödemeler yapılmaya başlandığında gerçeklerle yüzleşilecektir. Daha önce basketbol branşı ödemelerle başa çıkılamadığı için kapatılma kararı verilmişti.

Yeniden basketbola dönüş yapıldı.

Trabzonspor'un hangi branş olursa olsun hep iddialı olmuştur.

Başarısızlık olduğu zaman da yönetim eleştirilere de şimdiden hazırlıklı olmalı. Basketbol branşının kulübe kar mı yoksa zarar mı getireceğini hep beraber göreceğiz...