Keşif Kampüsü’ne il dışından yoğun ilgi Keşif Kampüsü’ne il dışından yoğun ilgi


Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Türkeli Kaymakamı Safa Kahraman, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci ve öğretmenlerle birlikte, öğrencilerin müzik dersine materyal desteği vermek amacıyla Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine melodika dağıttılar.
Vali Özarslan, “Müzik, eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bizler yöneticiler olarak müzik dersinin öğrencilerimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyor ve müzik öğretmenlerimizin önerilerini değerlendiriyoruz. Bu sebeple; çalgı eğitimine katkıda bulunmak amacıyla müzik öğretmenlerimizin de tavsiyesini dikkate alarak böyle bir projeyi Sinop’umuzda başlattık. Projede emeği geçen Kaymakamlarımıza, özellikle de Müzik Öğretmenlerimize, çok teşekkür ediyorum” dedi.
Program kapsamında öğrencilerin konserine ve şarkılarına eşlik eden Vali Özarslan, tüm öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Özarslan, Valilikçe faaliyete geçirilen “Eğitim Çalışanları Başarı Belgesi Kriterleri” ve “Melodika Projesi” hakkında bilgiler verdi. Vali Özarslan, öğretmenlerin istek, görüş, öneri ve projelerini dinleyerek istişarelerde bulundu.